20 listopada 2020 Udostępnij

Anti-Freeze! Ochrona włosów przed zimnem

Wszystkie stanowiska

Main Image Credit:

To jest ta pora roku, kiedy można wybaczyć, że chce się hibernować z ogniem z bali i boksem i czekać, aż żonkile najpierw wbiją głowę nad parapetem. Niemniej jednak, jeśli nie masz personelu lub jesteś naprawdę zdeterminowany, aby żyć z nagromadzonych rezerw tłuszczu w tylnej części jaskini, nie można uniknąć wyjścia na zimno czasami. Styczeń w szczególności jest znany ze wspaniałych warunków pogodowych, od skrobania kości, surowych północnych wiatrów po nieprzerwane dni mżawki.

Wszyscy rozumiemy szkody, jakie zima wyrządza naszej skórze (można je poczuć, jak na norweskiej formule), ale o dziwo, o wiele mniej z nas zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków, jakie mroźny wiatr i deszcz mają na nasze włosy. Dlatego też może to być dobry moment, by przedstawić kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Ci uwolnić sukienki od najgorszych zimowych mrozów.

Najlepiej zacząć od tych najbardziej podstawowych, ale bez wątpienia najważniejszych. Nawet jeśli dla większości z nas wydaje się to dość oczywiste, to jednak nigdy nie wychodzi się na zewnątrz z mokrymi włosami, gdy jest zimno! Chociaż nie złapiesz zapalenia płuc, jak powiedziała Twoja mama, faktem jest, że nawet lekko wilgotne włosy mogą zamarznąć w warunkach poniżej zera. Dość po prostu wilgoć, którą wchłonęły Twoje włosy, będzie się rozszerzać, ponieważ zamarzają powodując uszkodzenia i czyniąc je podatnymi na pęknięcia. Rozwiązanie jest proste, upewnij się, że włosy są całkowicie suche, dokładnie wysuszając je, zanim jeszcze pomyślisz o otwarciu drzwi wejściowych.

Oczywiście, czasami same rzeczy, których używamy do ochrony głowy przed chłodem, mogą być również szkodliwe dla naszych włosów, przynajmniej w zakresie stylizacji. Większość z nas w pewnym momencie cierpi na płaskie "włosy w kapeluszu", a kaptury kurtki i nauszniki są równie skuteczne w zgniataniu stylizacji. Zainwestuj jednak w jedwabną lub satynową chustę na głowę, aby owinąć ją wokół zamków przed nałożeniem sprzętu na głowę, a będziesz zaskoczona, jak skutecznie działa ta bariera przeciwko szorstkim tkaninom, takim jak wełna, aby utrzymać fryzurę w nienaruszonym stanie.

Ten sam wełniany strój do noszenia na świeżym powietrzu, nie wspominając już o przytulnych swetrach, które o tej porze roku zwykle przyjmujemy, może również przyczyniać się do gromadzenia się ładunków elektrostatycznych we włosach, powodując powstawanie odstających włosów i tych frustrujących pasm. Jedwabne chusty na głowę są po raz kolejny idealną odpowiedzią na walkę ze statycznym ładunkiem na zewnątrz, podczas gdy lekka mgiełka lakieru do włosów zrobi sztuczkę utrzymania gładkich włosów w środku.

Wreszcie, przy częstym przechodzeniu z zimnego otoczenia na ciepłe wnętrze, często w którym powietrze zostało całkowicie wysuszone przez centralne ogrzewanie, ważne jest, aby utrzymać nawilżenie włosów, a jedną z najlepszych metod jest po prostu użycie dobrej odżywki bez spłukiwania, ewentualnie w połączeniu z serum przeciw puszeniu się włosów, które pomoże chronić mieszki włosowe, utrzymując wilgoć zablokowaną wewnątrz. Z pewnością nie jest to operacja mózgu, ale Twoja głowa będzie Ci wdzięczna za stosowanie się do tych praktycznych wskazówek - i niezależnie od tego, jak chłodno się czujesz, na pewno będziesz wyglądać gorąco!

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl