26 sierpnia 2016 Udostępnij

Profesjonalne meble fryzjerskie cz I

Początkowo wygląd salonu to taki element, który może klienta przyciągnąć. Natomiast nasze dobre usługi mogą sprawić, że będzie on u nas zostawał na stale.

W pierwszej kolejności należy się dobrze zastanowić jakie mamy możliwości w swoim pomieszczeniu. Wielkość i jego rozplanowanie to bardzo ważne kwestie, o których będzie trzeba myśleć. Chodzi o to, by wziąć pod uwagę dopracowanie między innymi sieci wodnej czy elektrycznej. Jeśli wnętrze jest niewielkie tym bardziej powinniśmy się skupić na tym, by dobrze rozplanować takie wnętrze i całą przestrzeń.

Najważniejsze strefy pracy to oczywiście stanowiska fryzjerskie, myjnia, miejsce do wykonywania zabiegów kosmetycznych, które trzeba starannie realizować. Mamy różne rozwiązania jakie będzie można zastosować. To wszystko będzie miało duże znaczenie i na pewno będzie warto zwracać uwagę na te kwestie. Każdemu powinno zależeć na tych rozwiązaniach, które w danym salonie sprawdzą się rzeczywiście najlepiej.

Stanowiska fryzjerskie nie mogą być zbyt blisko siebie, ponieważ każdy pracujący fryzerj musi mieć odpowiednio dużo miejsca do wykonywania pracy oraz swobodne możliwości podejścia do każdego klienta. Rodzaj konsolet należy dopasować do warunków jakie będą w takim wnętrzu. Konsolety wyspowe będą dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy duże pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem mogą być także w takich miejscach, gdzie nie można nic wieszać na ścianach.

Konsolety, które montuje się do ścian są różnorodne i będzie je można praktycznie do każdego wnętrza spokojnie dopasować. Idealna konsoleta powinna mieć półkę i odpowiednio przygotowane gniazdka elektryczne oraz podnóżek. Jeżeli wybrany przez nas model nie będzie tak dobrze wyposażony to półkę będzie można sobie zastąpić przez zastosowanie specjalnej szafki, gdzie klient będzie mógł odłożyć osobiste rzeczy.

Gniazdka mogą się także znajdować na ścianie albo też przy lustrach. Podnóżek może także mieć odpowiednią formę wolnostojącą. Należy także pamiętać o tym, że organizacja pracy jest ważna. Jeśli przy konsoli nie będzie szafki, gdzie wszystkie różnorakie elementy potrzebne przy stylizacji zawsze będą pod ręką.

Można przygotować sobie taki specjalny wózek na kółkach, który zawsze będzie także dobrym rozwiązaniem. Można także myśleć o pomocniku do koloryzacji, wyposażony w miejsce na miseczki do farb oraz uchwyt na folię i pędzle.

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl