Profesjonalne meble fryzjerskie – część druga
Profesjonalny fotel fryzjerski powinien mieć przede wszystkim pompę hydrauliczną.
To właśnie ona umożliwia regulację wysokości fotela. Podstawa jest już rzeczą gustu. Baza pięcioramienna jest bez wątpienia lżejsza, a jej przesuwanie jest o wiele prostsze. Jednak dysk bądź kwadrat to niezwykle elegancki wygląd połączony z ogromną stabilnością.
Każdy fotel musi mieć wygodne siedzisko, którego utrzymanie w czystości nie nastręcza żadnych problemów. Oparcie nie powinno być zbytnio wysokie. Dzięki temu nie będzie utrudniać pracy fryzjerowi. Wybierając fotele z jasnymi obiciami, podczas wykonywania zabiegu koloryzacji nie można zapomnieć o ich osłonięciu foliowym pokrowcem. Jasne oraz kolorowe materiały zdecydowanie łatwiej się brudzą oraz odbarwiają.
Kolejnym obowiązkowym elementem salonu jest myjnia. To miejsce, w którym nie tylko myte są włosy. To na myjni wykonuje się masaż głowy oraz zabiegi pielęgnacyjne, które wymagają nieco więcej czasu. Z tego powodu myjnia powinna być bardzo wygodna. Warto umieścić ją w miejscu, które zapewnia chociaż odrobinę intymności. W przypadku salonów o niewielkiej powierzchni doskonałym rozwiązaniem okazuje się być myjnia wolnostojąca. Dostawia się do niej fotel od stanowiska fryzjerskiego.
Dobrym wyborem jest również mająca małe rozmiary myjnia z dołączonym już fotelem. Jeżeli mamy dużą przestrzeń, dobrze jest w strefie mycia umieścić kilka myjni, które zintegrowane zostaną z komfortowymi fotelami mającymi podnóżek o regulowanej wysokości. Przy strefie mycia oraz w pobliżu stanowisk fryzjerskich umieścić można labor, który posiadał będzie dużych rozmiarów blat roboczy oraz zlew. Jest to doskonałe miejsce, w którym fryzjer może przechowywać wszystkie potrzebne mu w pracy kosmetyki oraz akcesoria. To również w tym miejscu kosmetyki i akcesoria można przygotowywać do zabiegu.
Do elementów salonu, których nie można pominąć, zalicza się recepcję oraz poczekalnię. Trzeba pamiętać, że to właśnie te elementy są absolutną wizytówką salonu. Lada recepcyjna musi być nie tylko ładna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Musi znaleźć się na niej miejsce na komputer, dokumenty oraz kasetkę, która musi być umieszczona w sposób bezpieczny. Również w małych salonach można umieścić niewielką recepcję.
W poczekalni nie może natomiast zabraknąć komfortowej kanapy oraz stolika kawowego. Przyda się także wieszak na ubrania klientów.
Otwarcie salonu fryzjerskiego - wyposażenie i urządzenia niezbędne do rozpoczęcia działalności
VOtwarcie własnego salonu fryzjerskiego to wielkie wyzwanie, ale także szansa na realizację pasji i rozwój zawodowy. Jednym z kluczowych kroków w procesie otwierania salonu jest odpowiednie wyposażenie i zakup niezbędnych urządzeń. W niniejszym artykule omówimy, co konkretnie musisz kupić...
V Strona główna Blog AgendaPro 5 najlepszych praktyk, które usprawnią ... Salony kosmetyczne to wyjątkowe biznesy, ponieważ pozwalają na interakcję z publicznością w bardziej intymny sposób niż wiele innych...
V Strona główna Blog AgendaPro Uatrakcyjnij swoją działalność dzięki ... W tak konkurencyjnej dziedzinie, jaką jest związana z integralną estetyką, urodą i zabiegami jej poświęconymi, wyróżnienie się...