6 kwietnia 2021 Udostępnij

Ambicje Blondynki

Dosłownie kipimy entuzjazmem przed drugim postem z naszej aktualnej czteroczęściowej serii, w której oferujemy pomocne wskazówki i porady, jak rozjaśnić koniec zimy nowym kolorem włosów. Dlaczego? Ponieważ część druga dotyczy blondu!

Zanim jednak przedstawimy porady dotyczące kondycjonowania włosów, poświęćmy chwilę na przełamanie uprzedzeń. Wniosek jest taki, że istnieje prawdopodobnie tyle przedrostków do słowa "blondynka", które mają na celu zilustrowanie leniwego stereotypu (czy jest to "lód", "bąbelkowa", "biuściasta lub po prostu "głupi"), jak również do opisania niesamowitej różnorodności odcieni w spektrum blond, od "platyny" i "popiołu" do "miodu" i "truskawki". Mając to na uwadze, naszą pierwszą radą dla każdego, kto rozważa przejście na blond po raz pierwszy, jest zachowanie poczucia humoru tak lekkiego, jak Twój nowy kolor włosów, i zapamiętanie najmądrzejszych słów na ten temat, od naszej ulubionej fałszywej blondynki wszech czasów, pani Dolly Parton, która słynnie powiedziała "Nie jestem obrażona przez wszystkie dowcipy o głupich blondynkach, ponieważ wiem, że nie jestem głupia - i wiem też, że nie jestem blondynką". Sprawa oddalona.

Pomijając banały, fakty są następujące: tylko dwa procent światowej populacji jest naturalnie blondynkami, a blond pochodzi z braku dwóch rodzajów melaniny (które tworzą pigmentację) we włosach, eumelaniny (która sprawia, że włosy są czarne) i feomelaniny (która sprawia, że są czerwone). Po raz pierwszy pojawiła się 11 000 lat temu w północnych krajach Europy i od tego czasu jest zazdroszczona i pożądana przez mężczyzn i kobiety z cywilizacji o ciemniejszej skórze.

Nieważne, czy rzeczywiście mają one więcej zabawy, czy też panowie rzeczywiście je preferują - prawdziwym hitem jest przygoda z blondem. Jeśli jednak wydaje Ci się, że zaczynasz dostrzegać światło, skorzystaj w pełni, robiąc to dobrze, jak wyjaśnia Clair Jackson, nasza stylistka o miodowych włosach.

"Zapomnij o 'Fifty Shades Of Grey' - możesz łatwo podwoić tę wartość, gdy zaczniesz mówić o blondzie, a kluczem do tego koloru jest znalezienie tonu, który najbardziej Ci odpowiada" - wyjaśnia. "Zacznij od swojego koloru oczu. Niebieskie i zielone oczy pasują do ciepłych odcieni blondu, a także świetnie współgrają z chłodniejszymi odcieniami, takimi jak popielaty, ale jeśli masz ciemniejszą skórę i oczy, polecam Ci skupić się na cieplejszych, złotych odcieniach. Jeśli jednak masz bladą, porcelanową cerę, możesz nadal cieszyć się lnianym, platynowym końcem spektrum, nawet jeśli masz naprawdę ciemnobrązowe oczy - Gwen Stephani jest tego doskonałym przykładem."

"Aby uzyskać bardziej naturalny wygląd, zachowaj najjaśniejszą część na swoich środkowych długościach i końcach, a korzeń utrzymuj nieco ciemniejszy i bardziej płaski. Pasemka są świetnym sposobem na uzyskanie blond włosów, jeżeli Twoje włosy są naturalnie jasne, ale ja unikałabym blond podkreślania ciemniejszych włosów, ponieważ kontrast staje się zbyt ciężki.

Jedyny banał, który jest prawdziwy, to fakt, że blondynki są bardzo wymagające w utrzymaniu, więc jeśli zdecydujesz się na taki krok, przygotuj się na to, że będziesz musiała poświęcić się pielęgnacji swojego koloru. Błyszczyki są świetne do odświeżania blond odcienia, a ponadto musisz stosować świetny szampon i odżywkę."

Nasza stylistka i wielbicielka kolorów, Jodie Daniels zgadza się z tym stwierdzeniem. "Blond sprawia, że czujesz się świeża, droga i ekscytująca! Ale bez względu na to, czy idziesz w kierunku naturalnego i subtelnego, czy pełnego oświadczenia, musisz to zrobić dobrze, aby uzyskać szyk!

Lubię doradzać przeprowadzenie przeglądu na początku roku, a następnie dostosowany do potrzeb program pielęgnacyjny przez cały rok, biorąc pod uwagę święta, zmiany pór roku, itp. Włosy blond wymagają czułej i troskliwej pielęgnacji. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie włosów blond i odpowiednią ilość protein, aby były mocne. Upewnij się, że używasz odpowiedniego produktu termoochronnego podczas stylizacji, aby włosy nie wyschły i nie straciły swojego blasku, kiedy blond wygląda na łamliwy nie ma nic gorszego."

Oliwia

Redakcja schroniska.org.pl