30 stycznia 2022 Udostępnij

Co oznacza system imigracyjny oparty na punktach dla Twojego sklepu?

NHBF (nhbf.co.uk) jest organizacją członkowską, która wspiera przemysł fryzjerski i kosmetyczny za pomocą zasobów biznesowych i porad. Oto ich podsumowanie na temat przyszłego planu dla pracowników spoza Wielkiej Brytanii, chyba że przyznano im nieokreślony urlop na pobyt. Każdy, kto chce mieszkać i pracować w Wielkiej Brytanii od 1 stycznia 2021 roku będzie musiał uzyskać minimum 70 punktów, aby zakwalifikować się do otrzymania wizy. Ten sam system oparty na punktach będzie działał w ten sam sposób dla osób przyjeżdżających z krajów UE lub spoza UE. Nowy system zakłada, że wynagrodzenie niższe niż określony próg oznacza, że wnioskodawca ma niskie umiejętności!

Istnieją trzy obowiązkowe kryteria zdobywania punktów:

  1. Oferta pracy w firmie "sponsorującej" - 20 pkt.
  2. Praca na odpowiednim poziomie umiejętności - 20 punktów
  3. Umiejętność posługiwania się językiem angielskim na wymaganym poziomie - 10 punktów

Po spełnieniu kryteriów obowiązkowych, inne kryteria pozwalają kandydatom na uzupełnienie punktów, w tym:

  1. Minimalne wynagrodzenie £20,480, ale aby zdobyć punkty wynagrodzenie musi wynosić £23,040 do £25,599 (10 punktów) lub ponad £25,600 (20 punktów).
  2. Praca na rządowej liście niedoboru miejsc pracy - 20 punktów. Na liście tej znajdują się obecnie m.in. pielęgniarstwo, inżynieria lądowa, psychologia i balet klasyczny. NIE obejmuje ona fryzjerów.
  3. Stopień doktora (PhD) w dziedzinie związanej z daną pracą (10 punktów) lub w dziedzinie nauki, technologii, inżynierii lub matematyki (20 punktów).

Hilary Hall, dyrektor naczelny NHBF, powiedziała: "Rząd ustalił kryteria, które łączą niskie płace z niskimi umiejętnościami. Wiemy, że ludzie pracujący w branży fryzjerskiej i kosmetycznej często zarabiają minimalne stawki, ale to z pewnością nie oznacza, że są nisko wykwalifikowani. Ale w nowym systemie jest mało prawdopodobne, że wielu wnioskodawców z branży spełni kryteria systemu opartego na punktach. Salony fryzjerskie, które chcą obsadzić wolne miejsca pracy z zagranicy, powinny dokonać tych nominacji przed 31 grudnia 2020 r., ponieważ nowe kryteria znacznie utrudnią rekrutację pracowników zagranicznych, niezależnie od tego, czy są obywatelami UE, czy spoza UE."

Ewelina

Redakcja schroniska.org.pl