17 lutego 2022 Udostępnij

Craig's Barber Shop mówi klientom, że jest to "bezpieczne miejsce" do rozmowy o zdrowiu psychicznym

Craig Henderson z Craig's Barber Shop w Bolton stawia świadomość zdrowia psychicznego na pierwszym miejscu w swojej agendzie dla swoich klientów. "W zeszłym roku próbowałem nawiązać kontakt z lokalną społecznością biznesową w celu wsparcia Tygodnia Świadomości Zdrowia Psychicznego, ale moje wysiłki spełzły na niczym, więc zacząłem rozglądać się za sposobami pomocy i znalazłem The Lion's Barber Collective", mówi Craig. Craig skontaktował się z założycielem Tomem Chapmanem i zapisał się do sieci Lion's Barber, aby móc oferować pomoc i wsparcie swoim klientom. Craig ukończył program Barbertalk Lite, a szkolenie zmieniło jego podejście do trudnych rozmów i odkrywania najlepszych sposobów zachęcania klientów do opowiadania o swoich problemach.

Craig mówi: "Mężczyźni często uważają, że otwarcie się jest oznaką słabości. W społeczeństwie panuje przekonanie, że bycie mężczyzną polega na przybieraniu odważnej miny. Chciałem to zmienić". Craig dotarł do lokalnych usług wsparcia, w tym Samaritans, aby pomóc swoim klientom w dostępie do wsparcia, którego potrzebują, a także umieścił plakaty w sklepie i dumnie nosi plakietkę Lion's Barber Collective #heretotalk. Wysiłki Craiga już przynoszą rezultaty, szczególnie w przypadku młodych nastolatków w społeczności.

W 2018 roku w Wielkiej Brytanii zarejestrowano 6 507 samobójstw, co stanowi współczynnik standaryzowany wiekowo wynoszący 11,2 zgonów na 100 000 ludności; najnowszy wskaźnik jest znacznie wyższy niż w 2017 roku i stanowi pierwszy wzrost od 2013 roku. W skali globalnej ktoś umiera przez samobójstwo co 40 sekund. (Źródło: www.thelionsbarbercollective.com).

Oliwia

Redakcja schroniska.org.pl