20 maja 2022 Udostępnij

Jak urządzić mały salon fryzjerski w domu

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Jak urządzić mały salon fryzjerski ...

Wizerunek firmy jest tym, co naprawdę sprzedaje. Aby zwiększyć sprzedaż lub zyski, miejsce prowadzenia działalności musi mieć charakter referencyjny. Nie ma znaczenia, czy znajduje się on przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic, w centrum handlowym czy we własnym garażu - musi mieć efektowny wygląd, a przede wszystkim być wygodny i przytulny, aby klienci czuli się w nim dobrze i swobodnie.

Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy w branży kosmetycznej, posiadanie własnej przestrzeni w domu pozwoli Ci zmienić dynamikę wizyt indywidualnych - z których nie zrezygnujesz całkowicie - i uzyskać pewne korzyści, takie jak oszczędność pieniędzy na transporcie, tworzenie własnych harmonogramów pracy i bardziej elastyczne organizowanie swojego planu dnia. W domu musisz uczynić swoją przestrzeń osobistą miejscem pracy. Taki, który jest w doskonałym stanie i wyposażony w profesjonalny sprzęt. Oto, jak to zrobić.

Co zrobić, aby otworzyć własny salon w domu?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest zapoznanie się z przepisami prawa. Dowiedz się, jakie pozwolenia i licencje są wymagane w Twojej okolicy, aby wykonywać tego typu prace w domu. Skuteczne zarządzanie płatnościami podatkowymi po zapoznaniu się z przepisami i wszystkimi rodzajami zezwoleń jako właściciel lokalu.

Przygotuj swoje miejsce w najlepszy możliwy sposób. Najpierw należy znaleźć miejsce z wystarczającą liczbą gniazdek elektrycznych i osprzętu. Prawdopodobnie trzeba będzie wprowadzić pewne modyfikacje w przestrzeni, więc jeśli jest to konieczne, należy poprosić o odpowiednie pozwolenia. Należy korzystać z usług elektrycznych i hydraulicznych.

Następnie należy wygospodarować najbardziej odpowiednie miejsce do pracy w domu. Wybierz miejsce z odpowiednim oświetleniem i przeciągami, a także rozmieść w najlepszy sposób sprzęt estetyczny oraz każdy z mebli, które będą potrzebne:

 • Powinieneś mieć dobre miejsce do przyjmowania gości, np. salon w swoim domu, gdzie powinieneś ustawić sofę lub krzesła.

 • Niezależnie od tego, czy jest to strefa zmywania, czy bar do paznokci, należy wyznaczyć przestrzeń oddzielającą poszczególne stanowiska pracy. Zapewni to klientom komfort.

Wierzcie lub nie, ale otwarcie własnej, domowej firmy kosmetycznej ma duży wpływ na koszty usług. Trzeba więc opracować strategię biznesową, która pozwoli na osiągnięcie solidnego zysku, przy zachowaniu odpowiedniej równowagi między wydatkami na usługi, takie jak woda i energia elektryczna, a relacją cenową z konkurencją. Kluczem do sukcesu jest oferowanie usług po uczciwych i adekwatnych cenach.

Jako salon prowadzony w domu, możliwości bezpośredniej reklamy, np. poprzez duże podświetlane gabloty lub napisy na wystawie z kosztami usług, są dość ograniczone. Dlatego należy wykorzystać media społecznościowe jako nośnik reklamy. Zadbaj o swoje media społecznościowe i zapewnij im ruch dzięki atrakcyjnym zdjęciom. Publikuj ceny, promocje i produkty, a jeśli to możliwe, korzystaj ze specjalistycznego oprogramowania do umawiania wizyt klientów online. Dobre zaplecze technologiczne sprawi, że Twój domowy biznes nabierze nowoczesnego charakteru. Twoi klienci będą zachwyceni.

Kilka ważnych wskazówek:

Na koniec podajemy kilka praktycznych wskazówek, które mogą okazać się bardzo pomocne podczas urządzania nowego miejsca pracy w domu. Nie zapomnij:

 1. Udekoruj wnętrze w stylu, który do Ciebie pasuje i Cię reprezentuje.

 2. Upewnij się, że masz najlepsze możliwe oświetlenie.

 3. Dopasuj swoje miejsce pracy do stylu i kolorów swojego domu.

 4. Aby nadać charakter przestrzeni, należy w jak największym stopniu korzystać z takich zasobów, jak dzieła sztuki, rzeźby lub obrazy.

 5. Nie zapominaj, że Twoja przestrzeń powinna być: wygodna, funkcjonalna, ale przede wszystkim piękna i czysta.

Powiązane artykuły:

 1. Kolory w salonie piękności: Stwórz wrażenia wizualne
 2. Zwroty do salonów piękności
 3. Meble do salonu

Oliwia

Redakcja schroniska.org.pl