2 stycznia 2023 Udostępnij

Jaka jest średnia pensja fryzjera w Ameryce Łacińskiej?

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro
  3. Jakie jest średnie wynagrodzenie ...

Bycie fryzjerem lub stylistą to zawód, który może być bardzo dobrze płatny lub prawie nie przynosić dochodu, wszystko zależy od entuzjazmu, jaki w niego wkładasz, chęci poznania nowych technik, warunków, jakie wynegocjujesz z salonem, w którym pracujesz lub jeśli jesteś niezależny i uprawiasz ten zawód na własną rękę.

Chociaż każdy kraj Ameryki Łacińskiej ma swoje własne zwyczaje i własną tkankę społeczną, ten artykuł pokaże Ci podobieństwa i różnice, które rządzą zawodem fryzjera w niektórych krajach tego regionu.

Ile zarabia fryzjer w Meksyku?

W Meksyku, według Narodowego Instytutu Statystyki i Geografii (INEGI), populacja zatrudniona jako fryzjer, stylista lub w podobnym zawodzie, wynosi nieco ponad 316 000 osób, które zarabiają średnio 32,8 MXN pesos (1,69 USD) za przepracowaną godzinę, co odpowiada 1 574 MXN pesos (83,15 USD) tygodniowo, jeśli pracują 6 dni w tygodniu, przez 8 godzin.

Narodowy Instytut Statystyki i Geografii (INEGI) podał, że średnia wieku wynosi 35,9 lat, a w zawodzie przeważają kobiety - 85 na 100 osób to kobiety.

W Meksyku jest zwyczajem, że klienci dają napiwki fryzjerom, dochód ten będzie zależał od tego, jak dobrze wykonują swoją pracę lub jak hojny jest każdy klient, dlatego kwoty te są zmienne. Wielu fryzjerów pracuje na podstawie miesięcznego lub tygodniowego wynagrodzenia plus napiwki, a inni pracują bez wynagrodzenia, tylko za prowizję, która wynosi od 40% do 50% całej kwoty przepracowanej przez tego fryzjera w ciągu tygodnia plus napiwki.

Jakie jest wynagrodzenie fryzjera w Kolumbii?

Podobnie jak w innych krajach Ameryki Łacińskiej, to, ile zarabia fryzjer w Kolumbii, zależy od tego, gdzie pracuje i co jest w stanie wynegocjować z właścicielem salonu. W wielu zakładach muszą oni płacić dzierżawę lub czynsz za miejsce, w którym wykonują swoje usługi, w innych dzielą się zyskami z fryzjerem poprzez procent, który waha się między 42% a 50%, a w jeszcze innych występuje połączenie tych dwóch sposobów opisanych powyżej.

Średni miesięczny dochód fryzjera w Kolumbii według Indeed wynosi 995 500 COP (pesos kolumbijskich) miesięcznie (309,55 USD), co jest niską wartością w porównaniu z płacą minimalną w tym kraju, która wynosi 828 116 COP (257 USD).

Wynagrodzenie fryzjera w Argentynie

Według danych uzyskanych z Federación Nacional de Trabajadores de Peluquería, Estética y Afines de Argentina, fryzjer z doświadczeniem, pracujący średnio 48 godzin tygodniowo może zarobić 27,446 ARS (537 USD), co byłoby minimalną gwarantowaną pensją plus premie i dodatkowe świadczenia.

Prowizje oferowane jako dodatek do podstawowego wynagrodzenia miesięcznego różnią się w zależności od doświadczenia i stanowiska i wynoszą od 25% do 34%. Procenty prowizji odnoszą się do kwoty miesięcznej produkcji brutto pracownika, z której należy je wyodrębnić.

Wszystko to obejmuje różne świadczenia przewidziane prawem.

Jakie jest średnie wynagrodzenie fryzjera w Chile?

Średnia pensja fryzjera w Chile według portalu pracy Indeed Chile wynosi w przybliżeniu od 400 000 do 600 000 USD CLP (pesos chilijskich).

Odpowiadałoby to kwocie około 580-869 dolarów amerykańskich.

Ta liczba jest również szacunkowa, ponieważ istnieje szeroki zakres wynagrodzeń dla fryzjerów od 90.000 CLP (pesos chilijskich) do 1.000.000, w zależności od tego, czy pracownik jest samozatrudniony, zatrudniony, ile lat doświadczenia ma, klasa społeczno-ekonomiczna klientów, którzy go odwiedzają, wśród innych czynników.

Wielu zatrudnionych fryzjerów zarabia na prowizji, a procent tej prowizji waha się od 34% do 40% dla bardziej doświadczonych.

Jak wyglądają zarobki fryzjera w Twoim kraju? Zostaw nam komentarz.

Artykuły powiązane

1. Profesjonalna koloryzacja i fryzjerstwo.

2. Trendy w paznokciach na 2019 rok.

3. Nieodparte oferty do zaoferowania w Twoim salonie fryzjerskim.

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl