16 maja 2022 Udostępnij

Microblading ust: naturalny wygląd bez makijażu

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Uroda
 3. Microblading ust: naturalny wygląd bez ...

To jedno z najbardziej upragnionych pragnień: obudzić się i wyglądać pięknie bez spędzania długich godzin przed lustrem. Oprócz oszczędności czasu, microblading jest nowatorską techniką, która pozwala uzyskać efekt pomalowanych ust bez konieczności stosowania jakiegokolwiek pędzelka. Uzyskuje się go poprzez pigmentowanie skóry, a rezultatem jest piękne, naturalne wykończenie.

Technika ta wywodzi się z tatuaży, ponieważ opiera się na tej samej procedurze wstrzykiwania niewielkich ilości tuszu za pomocą igły elektrycznej, następnie została przeniesiona na brwi, a teraz pojawiła się na ustach. Poniżej wyjaśniamy, jak to działa.

Jak wybrać kolor?

Bardzo ważne jest, aby znać swój kolor skóry, aby wybrać kolor, który ożywi usta. Pamiętaj, że jest to zabieg półtrwały, więc nie ma odwrotu. Zwróć uwagę na naturalny kolor warg w obszarze śluzówki. Jeśli szukasz efektu o lepszej definicji i wykończeniu, wybór dość podobnego odcienia gwarantuje maksymalne przedłużenie czasu trwania.

Jak wykonuje się microblading ust?

Malowanie rozpoczyna się od zewnątrz do wewnątrz, z lekkimi gradientami. Najpierw wykonuje się kontur za pomocą igły jednopunktowej, a następnie wypełnia się go za pomocą igły trzy- lub pięciopunktowej (błona śluzowa nie wchłania dobrze koloru, ponieważ w tym obszarze nie ma mieszków włosowych). Na koniec wykonuje się trzecie przejście, aby wypełnić puste miejsca.

Na koniec należy nałożyć dwa odcienie. Ciemniejsza z nich będzie zewnętrzna, a jaśniejsza - wewnętrzna. Czasami konieczne jest dodanie trzeciego odcienia, aby stonować przejście. Pigmenty mają zwykle kolor różowy lub czerwony i są wytwarzane metodami ekologicznymi.

Zaleca się jednak wykonanie testów alergicznych na 48 godzin przed wizytą, aby wykluczyć wszelkie niepożądane reakcje. Nie należy również pić płynów (takich jak kawa, alkohol i napoje gazowane), ponieważ mogą one zniwelować działanie pigmentów, jeść owoców morza, które mogą wywołać reakcję alergiczną na twarzy, ani chodzić na zabiegi w dni, w których ma się miesiączkę, ponieważ skóra jest znacznie bardziej wrażliwa i podatna na ból.

Zalety microbladingu ust

 • Uzyskanie bardziej harmonijnych i symetrycznych ust.

 • Wzmocnij swój uśmiech, ponieważ nadaje mu większą objętość

 • Naturalny połysk

 • Toning

 • Poprawia pigmentację ust

 • Obrysowuje kontur

 • Wygląda bardziej młodzieńczo

 • Unikanie mocnego makijażu

 • Poczujesz się bardziej komfortowo z własną twarzą

 • Kamufluje blizny i ślady po oparzeniach

Czy jest to bezpieczny sposób leczenia?

Chociaż pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, nie jest to zabieg bardzo inwazyjny. Specjalista zastosuje krem przeciwbólowy, zwykle na 40 minut przed zabiegiem, aby pacjent nie odczuwał bólu. Jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy, może po zabiegu zażyć środek przeciwbólowy. Rezultaty są niesamowite i nie będziesz żałować, że zdecydowałaś się na microblading , aby upiększyć swój wygląd.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy centrum estetyczne dysponuje wysterylizowanymi materiałami. Jeśli zauważysz coś, co budzi wątpliwości, lepiej poszukaj innego zakładu.

Jak długo to trwa?

Efekt jest natychmiastowy. Po zakończeniu sesji będziesz mogła zobaczyć głęboki kolor swoich ust. Zaleca się przeprowadzanie sesji konserwacyjnych po upływie jednego roku do trzech lat w celu poprawienia wykończenia. Powszechna jest utrata pigmentu w błonie śluzowej warg, dlatego też jest to obszar, który najczęściej wymaga korekty.

Odzyskiwanie

Opuchlizna po zabiegu jest normalnym zjawiskiem i będzie ustępować w miarę upływu dni, aż osiągnie swój naturalny stan. Początkowy odcień będzie bardziej intensywny niż ten, który wybrałeś, ale z czasem będzie się zmieniał. Ostateczny odcień będzie delikatniejszy i bardziej naturalny. Pigmentacja wyrównuje się po miesiącu, więc nie należy się spieszyć i uzbroić w cierpliwość.

W niektórych przypadkach na ustach tworzy się skorupa - nie należy się tym niepokoić! Jest to część procesu zdrowienia. Po 15-20 dniach odpadnie.

Wskazówki zapewniające długotrwały efekt

 • Unikać opalania przez okres do siedmiu godzin po zabiegu.

 • Unikać wszelkiego rodzaju ćwiczeń fizycznych do czasu zagojenia się tego obszaru.

 • Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu microbladingunależy unikać plażowania, korzystania z basenu i sauny.

 • Jeśli jesteś pacjentem onkologicznym, nie powinieneś decydować się na to leczenie, ponieważ twój układ odpornościowy jest osłabiony, a pigmentacja nie ustąpi prawidłowo z powodu substancji chemicznych w twoim organizmie.

 • Zaleca się zasięgnięcie porady w przypadku cukrzycy, zmian skórnych lub ciąży.

 • Jeśli wystąpią jakiekolwiek inne objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Powiązane artykuły:

1. co to jest lifting rzęs?

Ewelina

Redakcja schroniska.org.pl