Mikrodermabrazja twarzy, delikatny i skuteczny zabieg
- Strona główna
- Blog AgendaPro Estetyka
- Mikrodermabrazja twarzy, ...
Mikrodermabrazja twarzy to dość delikatna, ale niezwykle skuteczna metoda złuszczania naskórka, która po zastosowaniu pomaga skorygować pewne niedoskonałości oraz nadaje skórze młodszy i zdrowszy wygląd. Z tego powodu jest to doskonała alternatywa, którą można dodać do portfolio usług estetycznych firmy.
Posiadanie tego typu zabiegów estetycznych w menu ośrodka może znacznie poprawić jakość usług. Dzieje się tak dlatego, że zabiegi estetyczne związane z pielęgnacją skóry, a w szczególności pielęgnacja skóry twarzy, cieszą się dużym zainteresowaniem klientów i mogą stanowić uzupełnienie innych rodzajów usług estetycznych, takich jak na przykład makijaże lub inne zabiegi nawilżające i pielęgnujące skórę twarzy.
W tym artykule dowiesz się, jak przeprowadza się sesję mikrodermabrazji twarzy, jakie niezbędne materiały należy mieć w swoim gabinecie oraz jak należy dbać o skórę po zabiegu.
Jak przeprowadzić sesję mikrodermabrazji: czas trwania i częstotliwość zabiegów
Ten zabieg estetyczny składa się ze specjalnego systemu, urządzenia do mikrodermabrazji o szerokim zakresie działania.
Zabieg rozpoczyna się od uprzedniego oczyszczenia obszaru, które musi zostać przeprowadzone przez specjalistów i które zapewni odpowiednie warunki, aby skóra twarzy mogła zostać poddana działaniu urządzenia. Zabieg ten polega na stosowaniu określonych kremów i olejków, które sprzyjają usuwaniu warstwy martwych komórek.
Po zakończeniu tego wstępnego etapu urządzenie wykonuje skanowanie twarzy. Każda sesja złuszczania może trwać maksymalnie 40 minut. Pamiętaj, że zamiatanie odbywa się w sposób zygzakowaty, aby zająć jak najwięcej miejsca w jak najkrótszym czasie.
W zależności od potrzeb, zabieg mikrodermabrazji twarzy składa się z różnej liczby sesji. Idealna liczba sesji do przeprowadzenia 100% leczenia to około 4 lub 5 sesji.
Materiały potrzebne do mikrodermabrazji twarzy
Mikrodermabrazja może być wykonywana przez dwa rodzaje specjalistów: dermatologów lub lekarzy medycyny estetycznej. Głównym materiałem do jej stosowania, oprócz kremów przed zabiegiem, jest urządzenie do mikrodermabrazji. Urządzenie to złuszcza skórę za pomocą strumienia kryształków lub końcówek pod wysokim ciśnieniem, w zależności od przypadku.
Jeśli urządzenie jest wyposażone w końcówkę diamentową, leczenie będzie przeprowadzane za pomocą końcówki monokrystalicznej. Urządzenie to jest w stanie jednocześnie zasysać objętość martwych komórek dzięki wbudowanemu małemu odkurzaczowi, którego ciśnienie można regulować w zależności od potrzeb pacjenta.
Niektóre z tych urządzeń będą prawdopodobnie wyposażone w funkcję umożliwiającą nakładanie na leczoną skórę produktów do pielęgnacji skóry w miarę postępu zabiegu, co pozwoli na uzyskanie lepszych efektów.
Przygotowanie przed mikrodermabrazją twarzy
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego lub medycznego, mikrodermabrazja twarzy wymaga pewnego rodzaju ostrożności i wcześniejszego przygotowania:
-
Ogólnie rzecz biorąc, jest to zabieg, który zaleca się wykonywać w okresie niskich temperatur, ponieważ w ramach pielęgnacji pozabiegowej należy zachować umiarkowaną ekspozycję na słońce. W związku z tym, planując zabieg, lepiej jest przeprowadzać go w chłodniejszych lub łagodniejszych temperaturach.
-
Zaleca się również, aby na sesję przyjść z twarzą w jak najlepszym stanie czystości, bez śladów i nadmiaru wcześniejszego makijażu.
-
Zaleca się również stosowanie kremów nawilżających na kilka dni przed zabiegiem. Produkty te są najczęściej zalecane przez specjalistów zajmujących się leczeniem.
Pielęgnacja po zabiegach mikrodermabrazji twarzy
Równie ważna jak dobre złuszczanie jest pielęgnacja pozabiegowa, której klient musi przestrzegać, aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty. Chociaż mikrodermabrazja twarzy jest metodą mało inwazyjną, a po jej zastosowaniu można kontynuować normalną aktywność bez prawie żadnych ograniczeń, ważne jest, aby zachować ostrożność podczas wykonywania tej serii zabiegów:
-
W ciągu pierwszych dwóch dni należy jak najbardziejograniczyć kontakt z leczonym miejscem; jeśli to możliwe, klient powinien używać do tego celu odpowiednio zdezynfekowanych rąk.
-
Należyunikać spacerów na świeżym powietrzu, a zwłaszcza kontaktu ze słońcem, zwłaszcza w godzinach jego największego nasilenia. Kilka dni po zabiegu zaleca się, aby każdemu wyjściu na zewnątrz towarzyszyło stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym w celu ochrony leczonego obszaru.
-
Zaleca się, aby przez kilka pierwszych dni po zabiegu klient korzystał wyłącznie z kąpieli w zimnej wodzie.
-
Przez co najmniej dwa dni należy również ograniczyć stosowanie środków zewnętrznych, takich jak kremy, kosmetyki do makijażu lub perfumy.
-
Zaleca się, aby skóra była bardzo dobrze nawilżona. W tym celu najlepiej jest polecić klientowi jakiś rodzaj kremu nawilżającego, który pomoże mu zadbać o jego skórę.
-
A co najważniejsze, należy przypomnieć podopiecznemu o konieczności poświęcenia czasu na przyswojenie zmian i odpoczynek. Jest to najlepszy sposób, aby organizm przyswoił zmiany i zinternalizował je w najzdrowszy możliwy sposób.
Ponadto zalecamy, aby poświęcić klientowi uwagę i podjąć działania następcze. Innymi słowy, należy sprawdzić, jak się czują: można wysłać im wiadomość e-mail z podsumowaniem zaleceń lub skontaktować się z nimi w subtelny sposób za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Ważne jest, aby nasz klient czuł się w towarzystwie przed, w trakcie i po zabiegu.
Krótko mówiąc, pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby Twoja firma była na bieżąco z nowymi procedurami estetycznymi, zwłaszcza tymi, które wykazały się skutecznością i doskonałymi wynikami. Włączenie mikrodermabrazji twarzy do swojej działalności - jak również mikrodermabrazji w ogóle - niewątpliwie urozmaici ofertę usług i pomoże wyróżnić się na tle konkurencji.
Powiązane artykuły
- Analiza skóry lampy drewnianej
- Różne metody leczenia czerwonych i białych rozstępów
- Zalety ozonoterapii twarzy
Otwarcie salonu fryzjerskiego - wyposażenie i urządzenia niezbędne do rozpoczęcia działalności
VOtwarcie własnego salonu fryzjerskiego to wielkie wyzwanie, ale także szansa na realizację pasji i rozwój zawodowy. Jednym z kluczowych kroków w procesie otwierania salonu jest odpowiednie wyposażenie i zakup niezbędnych urządzeń. W niniejszym artykule omówimy, co konkretnie musisz kupić...
V Strona główna Blog AgendaPro 5 najlepszych praktyk, które usprawnią ... Salony kosmetyczne to wyjątkowe biznesy, ponieważ pozwalają na interakcję z publicznością w bardziej intymny sposób niż wiele innych...
V Strona główna Blog AgendaPro Uatrakcyjnij swoją działalność dzięki ... W tak konkurencyjnej dziedzinie, jaką jest związana z integralną estetyką, urodą i zabiegami jej poświęconymi, wyróżnienie się...