26 sierpnia 2016 Udostępnij

Jak zaprojektować odpowiednio salon fryzjerski?

To jak salon fryzjerski będzie zaprojektowany może decydować o tym, czy uda się osiągnąć tam odpowiedni sukces.

Dlatego też bardzo ważne będzie to, by na etapie projektowania mieć na uwadze wiele cennych rad, które mogą ułatwić projektowanie salonu. Należy pamiętać o tym, że to takie miejsce, które ma charakter publiczny i dlatego ważne będzie trafianie w gust potencjalnych klientów. Na początku warto zbadać jak nasz salon będzie wyglądał, ale musimy również brać pod uwagę, gdzie taki salon będzie się mieścił. To bardzo ważna kwestia, na którą musimy zwracać uwagę, ponieważ lokalizacja decyduje o tym, kto w naszym salonie będzie się pojawiał i kto będzie korzystał z naszych usług.

Typy lokalizacji

Pewnie wiemy doskonale o tym, że salon może się znajdować w różnych częściach miasta. To ma duże znaczenie, ponieważ będzie związane z tym jaki powinien być styl naszego salonu fryzjerskiego. Biorąc pod uwagę typ lokalizacji można wyróżnić salony, które będą w centrach handlowych, na osiedlach czy też w centrum miasta. Generalnie jeśli wiemy jakie miejsce wybierzemy możemy dopasować potem swój wystrój. W centrum handlowym musimy się dopasować do tego co będzie nam narzucone w tamtym miejscu. Jeśli chodzi o osiedlowy salon można ilość w stronę minimalizmu. Natomiast w centrum miasta wydaje się, że będzie trzeba pomyśleć o tym, by wpaść w oko klientom. Jednocześnie również może być taka sytuacja, że będzie trzeba dopasować się do tego co będzie nam narzucą włodarze miasta, gdy chodzi o zagospodarowanie właśnie tych terenów.

Bez względu na to w jakiej strefie będzie się znajdować nasz salon będzie trzeba oczywiście pomyśleć o tym, by klientom zaoferować również jakieś profesjonalne kosmetyki, które będzie się również używać w trakcie pracy. jeśli wiec mamy odpowiednie miejsca w salonie to warto również przygotować sobie takie miejsce, gdzie będzie można eksponować takie właśnie propozycje. To czy będzie można podzielić sobie salon na kilka stref będzie uzależnione od tego powierzchni lokalu.

W przypadku mniejszych lokali nie będzie takich możliwości, które będzie można zastosować, gdy chodzi o podział tych miejsc. Ponieważ tak naprawdę wtedy będziemy musimy wyłącznie zadbać o miejsce do tego, by móc wykonywać swobodnie swoją pracę. Warto także pomyśleć o tym, by znaleźć jakieś miejsce na kształt recepcji. W salonie musimy szukać również miejsca na myjnię, ale takie w pełni profesjonalne znajdą się jedynie w dużych salonach.

Od tego jak duży mamy salon będzie więc bardzo wiele zależeć i tak naprawdę pod tym kątem należy sobie odpowiednio przygotowywać wyposażenie do salonu.

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl