16 grudnia 2022 Udostępnij

Różne farby do włosów dla brunetek

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Beauty
 3. Różne farby do włosów dla brunetek

Dobry wygląd zawsze idzie w parze z niesamowitymi włosami. W tym sensie posiadanie koloru włosów, który jest w harmonii z odcieniem skóry jest niezbędne, aby osiągnąć niesamowity i przede wszystkim naturalny wygląd.

Chociaż istnieją różne trendy dotyczące niektórych farb i stylów, ważne jest, abyś, jeśli chcesz zmienić swój wygląd poprzez farbowanie lub koloryzację włosów, wybrała kolor, który pasuje do Twojego odcienia skóry.

W przypadku brunetek z reguły najbardziej polecane są tonacje oparte na chłodnych barwach lub jasne odcienie, jednak w zależności od odcienia opcje mogą być różne. Oto jak wybrać idealną farbę do włosów dla tego koloru skóry i inne zalecenia. Jeśli jesteś brunetką i chcesz zmienić swoje włosy, oto pięć najlepszych alternatyw. Podobnie, jeśli jesteś właścicielem salonu lub masz profesjonalistów w okolicy, wiesz, że kluczowe jest oferowanie najlepszych rekomendacji swoim klientom, aby wzmocnić swoją propozycję wartości.

Jak dobrać idealny kolor włosów do ciemnej karnacji?

Przed nałożeniem jakiejkolwiek farby na włosy, należy określić swój odcień skóry. Ogólnie jednak, w przypadku brunetek, lepiej zdecydować się na barwniki zbliżone do palety ciemnych rudości, brązu i/lub miedzi, burgundu, a nawet gamy ciemnego brązu: wszystko zależy od odcienia skóry.

Dla kobiet o jasnobrązowej skórze polecane są odcienie zmiękczające, takie jak auburn i karmelowy brąz. Podobnie niebiesko-czarne i miodowe odcienie są doskonałą alternatywą dla kobiet o ciemnej karnacji.

Z drugiej strony, dla ciemnobrązowych kobiet, burgund jest preferowaną opcją: możesz pofarbować włosy całkowicie na ten kolor lub zrobić subtelne pasemka, aby dodać więcej blasku zarówno rysom, jak i twarzy. Podobnie bardzo dobrą opcją jest ciemny brąz z pasemkami, miodowy i brązowy. Należy unikać odcieni blond i popielatego blondu, a także jasnych odcieni czerwonawych lub miedzianych.

Pięć farb do włosów, które warto wypróbować, jeśli jesteś brunetką:

 • Burgundia

Burgundowa lub wiśniowa czerwień tworzy bardzo harmonijny kontrast z kobietami o ciemnej karnacji. Pomimo tego, że jest to kolor, który mieści się w zakresie rudych kolorów włosów, daje bardzo elegancką zmianę i doskonale komponuje się z ciemnymi brwiami. Ten czerwony kolor harmonijnie pasuje do kobiet o ciemnej i jasnobrązowej skórze, ale nie o jasnych lub miedzianych odcieniach czerwieni, jak wyjaśniliśmy powyżej.

 • Jasnobrązowy

Jasny brąz w stylu takich gwiazd jak Tyra Banks czy Beyoncé pasuje zarówno do jasnych, jak i ciemnych brunetek. Podczas gdy należy unikać zakresu blond, a zwłaszcza popielatego blondu, jasny brąz w kierunku złotego lub karmelowego tonu jest idealny, aby nadać twarzy więcej świetlistości. Ten kolor włosów sprawia również, że odcień skóry jest naturalnie wyróżniony.

 • Kolor czekoladowy

Czekolada to ulubiony kolor włosów zarówno brunetek, jak i kobiet o jasnej karnacji. Ten kolor włosów pozostaje również ulubionym trendem w ostatnich latach.

Jednym z atrybutów koloru czekoladowego jest to, że uwydatnia on wygląd, a także naturalnie podkreśla koloryt skóry. Daje też naturalny, świeży i bardzo miękki wygląd.

Ważne jest jednak, aby nakładał go profesjonalista w tej dziedzinie, ponieważ taki barwnik przyjmuje zazwyczaj dwa różne odcienie, przez co można osiągnąć niezbyt pożądany efekt.

 • Czarny

Nie ma wątpliwości: czerń to kolor, z którym nie można się pomylić. Jeśli Twoje włosy są naturalnie czarne, możesz zdecydować się na kolor niebiesko-czarny lub czerwono-czarny. Jednak czerń w różnych odcieniach doskonale pasuje zarówno do ciemnych, jak i jasnych brunetek. Jest to opcja godna polecenia, jeśli szukasz bardziej subtelnej i niezbyt radykalnej zmiany, ale jednocześnie eleganckiej i wyrafinowanej.

 • Styl balayage dla brunetek

Technika ta stała się w ostatnich latach bardziej popularna. Balayage polega na degradacji naturalnego koloru włosów do jaśniejszego odcienia od połowy długości do końców. W przeciwieństwie do podobnych zabiegów, takich jak pasemka kalifornijskie, rezultat tej techniki jest znacznie bardziej naturalny i bardzo pasuje kobietom o naturalnie ciemnych włosach, ponieważ gradient jest bardzo subtelny i daje bardzo naturalny i modny wygląd.

Ten styl powinien być dostosowany do odcienia skóry kobiety: jasne brunetki mogą zdecydować się na jaśniejsze degradacje, podczas gdy ciemne brunetki wskazane jest, aby wybrać bardziej subtelny efekt gradientu i zorientowany na zakres brązu.

Możesz być również zainteresowany:

 1. Jak zgodnie z prawem zamówić swój salon?
 2. Metody pielęgnacji brwi
 3. Program fryzjerski

Oliwia

Redakcja schroniska.org.pl