16 września 2021 Udostępnij

7 miejsc, w których można się zrelaksować w Londynie

Chcesz przyjąć mantrę "nowy rok - nowy ty", ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Oto siedem miejsc w Londynie, które pomogą Ci się wyciszyć i złapać kontakt z wewnętrznym spokojem.

Można by pomyśleć, że centrum Londynu to betonowa dżungla, pękająca w szwach od drapaczy chmur, neonów i reklam, ale jest tam wiele otwartych zielonych przestrzeni, które koją duszę - wszystkie są ogólnodostępne. Te duże parki są pięknie zagospodarowane i wyposażone w szerokie chodniki, co czyni je idealnym miejscem na spacer, a nawet na odpoczynek na ławce lub trawie, ciesząc się ciepłymi promieniami słońca, zapachem kwiatów i delikatnym brzęczeniem pszczół, zbierając myśli lub po prostu uciekając od zgiełku ulic, które znajdują się zaledwie kilka metrów dalej. Osiem lub więcej parków jest rozmieszczonych równomiernie w całym Londynie, więc każdy może cieszyć się jednym z tych miejsc relaksu bez zbytniego podróżowania.

Ten piękny cmentarz wygląda bardziej jak polana wróżek niż miejsce żałoby. Dzieje się tak dlatego, że na terenie cmentarza rośnie zieleń, która łagodzi oddziaływanie kamieni pamiątkowych - wszystko to sprawia, że Highgate Cemetery słynie ze wspaniałej architektury grobowej. Zwierzęta domowe (z wyjątkiem zwierząt służbowych) są zabronione, podobnie jak robienie zdjęć wideo, ale poza tym zwiedzający mogą spacerować po cmentarzu i robić tyle zdjęć, ile tylko chcą. Jest to wyjątkowe i spokojne miejsce, w którym można oderwać się od życia w pośpiechu i zobaczyć, że irytacja i stres to tak naprawdę drobiazgi, które poprawiają nasze samopoczucie i wewnętrzny spokój. Cmentarz znajduje się zaledwie kilka mil od Islington, co czyni go dogodnym miejscem dla osób mieszkających i pracujących w okolicy.

The Chapel to przerobiony pub, w którym obecnie mieści się salon fryzjerski - ale salon fryzjerski z różnicą - został on stworzony od podstaw, aby zwalczać rzeczy, których kobiety powszechnie nie lubią we fryzjerstwie, ale także aby stworzyć całkowicie spokojne, pogodne doświadczenie samo w sobie. Kiedy umówisz się na pierwszą wizytę w The Chapel, nie musisz się martwić, że nowy fryzjer nie "złapie" Twojego stylu. Na długo zanim ktokolwiek dotknie Twoich włosów, odbędziesz długą, indywidualną rozmowę, aby Twój stylista nie tylko zrozumiał czego oczekujesz od swoich włosów, ale także poznał Ciebie jako osobę. W ten sposób salon zmienia zwykłą wizytę u fryzjera w coś bliższego sesji terapeutycznej, pozostawiając Cię w doskonałym wyglądzie, z uczuciem spokoju i odprężenia.

W samym sercu The Angel, to raczej niepokojąco nazwane miejsce oferuje relaks, koktajle i jazz, przenosząc Cię z codziennego zgiełku w spokojny świat dziwacznego wystroju, urzekającej muzyki i doskonale skomponowanych drinków.

Pierwotnie zbudowany w 1100 roku, St Dunstan in the East był kościołem otoczonym małym, ale dobrze utrzymanym ogrodem. Kościół został rozbudowany w 1300 roku i kilkakrotnie remontowany w latach 1600 - w tym podczas Wielkiego Pożaru Londynu, zanim został ostatecznie zniszczony w czasie II wojny światowej. Zamiast odbudowywać kościół, pozostawiono go jako ruinę, a ogrody utrzymywano, tworząc małą, liściastą oazę w samym środku tętniącego życiem centrum Londynu. Niewiele osób wie o St Dunstan's, więc zawsze jest to ciche i spokojne miejsce, bez względu na to, jak ruchliwa może być reszta miasta.

Aby odpocząć od typowych miejsc relaksu, przejdź się po Brick Lane. Tętniąca życiem, pełna sprzedawców i artystów, jest idealnym miejscem, aby choć na chwilę oderwać się od życiowych stresów. Znajduje się tam wiele restauracji z różnych kultur, więc możesz odkrywać świat podczas spaceru, kulinarnie rzecz ujmując. Wielokulturowa muzyka, produkty i oferta gastronomiczna sprawiają, że można się tu oderwać od codziennej harówki, co daje trochę przestrzeni i pozwala uwolnić się od stresu związanego z normalnym życiem.

Restauracja w indyjskiej YMCA jest otwarta dla publiczności i dzięki Bogu, że jest! Działając na rynku od prawie 100 lat, szefowie kuchni wiedzą co robią i są dumni z tego, że trzy razy dziennie serwują cudownie autentyczne dania kuchni indyjskiej. Musisz być tam w odpowiednim czasie, ponieważ restauracja jest zamykana pomiędzy ustalonymi porami posiłków, ale jeśli uda Ci się zdobyć miejsce przy stole, zostaniesz zachwycony smacznym - i niedrogim - posiłkiem. Indyjska YMCA jest jednym z najlepiej strzeżonych sekretów Londynu i jest doskonałym sposobem, aby uciec od wszystkiego na krótką chwilę.

Canary Wharf jest znane jako najnowocześniejsze miejsce dla nowych i rozwijających się firm w Londynie, więc znalezienie spokojnej oazy ogrodowej na dachu Crossrail Place może być miłym zaskoczeniem. Całkowicie zamknięty pod dachem o drewnianej konstrukcji, ogród jest domem dla wielu egzotycznych roślin, które nie przetrwałyby poza bezpieczną szklarnią. Ogród na dachu to przedmieście w miniaturze, gdzie znajdują się sklepy i jadłodajnie, a nawet miejsca do występów. Idealnie nadaje się do ucieczki na kilka godzin, kiedy życie w mieście staje się zbyt trudne i pragniesz naturalnej zieleni i spokojnej przestrzeni, w której możesz po prostu oddychać.

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl