4 czerwca 2022 Udostępnij

3 wskazówki dotyczące otwarcia własnego centrum medycznego

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. 3 wskazówki, jak otworzyć własne centrum medyczne

Czy marzysz o otwarciu własnego centrum medycznego? Teraz jest na to doskonały czas. Żyjemy w czasach, w których najnowsze trendy technologiczne i innowacyjne metody leczenia mogą pomóc w osiągnięciu celu, jakim jest zapewnienie lepszej opieki pacjentom i innowacyjne zarządzanie w dziedzinie zdrowia.

Wszyscy wiemy, że do prowadzenia centrum medycznego potrzeba czegoś więcej niż tylko wieloletniego doświadczenia w dziedzinie opieki zdrowotnej. Aby odnieść sukces w tym przedsięwzięciu, należy założyć rentowną firmę.

Oto trzy istotne aspekty, które należy rozważyć przy otwieraniu centrum medycznego.

Opracuj rentowny plan biznesowy

Bez biznesplanu właściciel centrum medycznego będzie spędzał większość czasu na rozwiązywaniu problemów, takich jak niespodziewane wydatki, spory z pracownikami czy nieoczekiwane zmiany w polityce zdrowotnej państwa. Wdrożenie proaktywnych systemów w ramach biznesplanu może zapobiec tym problemom.

Mając plan w ręku, Twój projekt centrum medycznego będzie lepiej przygotowany do pozyskiwania finansowania od banków i inwestorów prywatnych, przekazywania ważnych informacji biznesowych kluczowym pracownikom i interesariuszom oraz osiągania długoterminowych celów rozwojowych.

Kompleksowy biznesplan wymaga solidnego komponentu finansowego, uwzględniającego przepisy dotyczące opieki zdrowotnej oraz przepisy związane z prowadzeniem małej firmy. W planie należy również uwzględnić konkretne przepisy prawne obowiązujące w danym kraju, które zachęcają do tworzenia MŚP.

Biznesplan powinien dodatkowo zawierać kluczowe informacje na temat:

 • Twoja wizja praktyki medycznej
 • Twoje pomysły na świadczenie unikalnych usług na konkurencyjnym rynku.
 • Strategia wokół:
  • Twoja struktura
  • Twój zakres usług
  • Poziom zatrudnienia
  • Twoje udogodnienia
  • Procesy

Podjęcie tych trudnych decyzji na początku pomoże zmotywować pracowników do realizacji tej samej wizji i uniknąć w przyszłości wielu sporów związanych z krzywą rozwoju firmy.

Finansowanie małej firmy

Koszty otwarcia centrum medycznego różnią się w zależności od kraju, a nawet od tego, czy znajduje się ono w dużym czy małym mieście. Aby sfinansować centrum medyczne, należy przede wszystkim mieć pod ręką biznesplan, dzięki któremu będzie można nawiązać kontakt z potencjalnymi inwestorami prywatnymi i bankami oraz starać się o kredyt lub pożyczkę od rządu. W porównaniu z zakupem istniejącego centrum medycznego, założenie go od podstaw jest znacznie tańsze.

Można również szukać finansowania u dostawców materiałów medycznych, usług pralniczych i sprzątania, zakupu sprzętu medycznego, usług sterylizacji narzędzi, aptek itp.

Kredyty powinny pokrywać początkowe koszty obiektów, technologiasprzęt i wyznaczony personel.

Zorganizuj dobry zespół

Trzy główne kategorie zatrudnienia w centrum medycznym to:

 • Informacja, media i telekomunikacja
 • Profesjonalne, naukowe i techniczne
 • Zdrowie i opieka społeczna

Skuteczna długoterminowa strategia zatrudnienia powinna uwzględniać:

 • Twoja wizja praktyki lekarskiej
 • Twoja wizja rozwoju centrum medycznego
 • Cele pracowników służby zdrowia związane z życiem zawodowym i prywatnym
 • Trendy w zatrudnianiu pracowników służby zdrowia

Ostatecznie personel, niezależnie od tego, czy jest to specjalista, czy personel pomocniczy, musi mieć za zadanie podnosić jakość doświadczeń każdego pacjenta. Ustanowienie jasnych procedur zatrudniania, wprowadzania do pracy i bieżących szkoleń pomoże zagwarantować, że cały zespół będzie wyposażony w niezbędne narzędzia i będzie wiedział, jak odnieść sukces.

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl