3 marca 2021 Udostępnij

Odkrycie projektu: znalezienie idealnego obrazu, który przedstawi naszą ofertę

Nie da się zaprzeczyć potędze prostego obrazu: potrafi on w jednej wizji przekazać całe przesłanie, nieść ze sobą mnóstwo konotacji lub potwierdzić znaczenie towarzyszących mu słów. Mając to na uwadze, poświęciliśmy wiele czasu i uwagi na wybór i połączenie obrazów, kolorów i czcionek, które naszym zdaniem oddają sentyment, który jest obecny w naszym etosie: poświęcanie czasu na bycie mądrym. Na tej podstawie byliśmy w stanie stworzyć kolory, które wizualnie przekazywały charakter każdego z zapachów, a także przypominały nam o tym, by zrobić sobie chwilę przerwy. Oto kilka słów o tym, jak doszliśmy do naszego ostatecznego projektu i trochę o tym, co każdy z nich reprezentuje.

Jak w przypadku każdego procesu twórczego, zaczęliśmy od naszej głównej ambicji: zachęcenia ludzi do zrobienia przerwy. Opowiedzenie tej historii mogłoby się odbyć jedynie za pomocą słów, ale obrazy mogą pomóc utrwalić te idee w umyśle i subtelnie przypomnieć nam o małych zmianach, które możemy wprowadzić w naszym dniu, aby zwolnić.

Zastanawialiśmy się nad różnymi przedmiotami i ikonami, które mogłyby nas do tego skłonić. Czasami wystarczy piękny obraz, który przyciąga wzrok i sprawia, że się zatrzymujemy... Zidentyfikowaliśmy przedmioty natury, które zmuszają nas do zwolnienia tempa. I wreszcie te, które symbolizują czas i znaczenie, jakie może mieć w naszym codziennym życiu.

Z tymi myślami w głowie rozpoczęliśmy nasze polowanie na obrazy, które teraz reprezentują nie tylko nasz etos, ale są powiązane z zapachami, którym towarzyszą.

Nasze "ciekawostki" znajdziesz na przedniej i bocznej stronie opakowań i pudełek każdej z naszych nowych linii, wraz z małą notatką opisującą ich znaczenie. Każda linia zapachowa inspirowana jest porą dnia - rano, po południu i wieczorem: Oparus inspirowany jest wschodem słońca, Mellifera popołudniową łąką, a Noctula kolorami uwodzenia.

Każde curio reprezentuje element historii stojącej za każdym zapachem lub jeden z kwiatowych składników. Na przykład zegarek kieszonkowy w Oparus przypomina nam o uwolnieniu się z kajdan czasu i większej beztrosce; nożyczki w Melliferze symbolizują pozbywanie się nadmiaru w naszym życiu, a sowa w Noctuli odzwierciedla korzyści płynące z bycia w bezruchu i mądrość obserwacji otaczającego nas świata.

Wybraliśmy również schemat kolorystyczny dla każdego z nich zgodnie z różnymi porami dnia: Oparus to żywy, energetyzujący pomarańcz; Mellifera to świeży i trawiasty odcień zieleni; a Noctula to głęboki i zmysłowy fiolet.

Po skompletowaniu wszystkich elementów, z pomocą kilku bardzo utalentowanych projektantów powstało nasze marzenie. Kluczowa była tu dbałość o szczegóły: zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy połączyć poszczególne obrazy, aby były nie tylko estetyczne, ale również znaczące.

Włączając w to osobistą wiadomość napisaną odręcznie przez naszą własną Amandę, mieliśmy nadzieję uchwycić ludzki element, który napędza nas do tworzenia tych możliwości dla kobiet, aby zrobić pauzę. Nasz skomplikowany projekt odzwierciedla złożoność każdego zapachu, stanowiąc idealny towarzysz dla tych, którzy szukają prawdziwej chwili wytchnienia.

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl