Korzyści płynące z karboksyterapii ciała i twarzy
- Strona główna
- Blog AgendaPro Estetyka
- Korzyści płynące z karboksyterapii ciała i twarzy
Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla (CO₂), jest jednym z najlepszych obecnie dostępnych nieinwazyjnych zabiegów estetycznych, służących do leczenia miejscowego cellulitu i poprawy wyglądu skóry.
Nie jest to jednak technika nowoczesna, gdyż po raz pierwszy zastosowano ją w 1930 roku we francuskich uzdrowiskach do leczenia problemów tętniczych i owrzodzeń skóry.
Ponieważ leczenie było skuteczne, a pacjenci wykazywali poprawę, zbadano jego mechanizm działania i rozszerzono zastosowanie.
Obecnie stosuje się ją również do poprawy skórka pomarańczowa Współcześnie stosuje się go również do poprawy cellulitu, rozstępów, cieni i innych problemów skórnych, poprawiając tym samym wiotkość i strukturę naszej skóry.
W tym poście dowiesz się, jak wykonuje się karboksyterapię, jakie są jej powikłania oraz jakie są jej główne zalety.
Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia to ambulatoryjna, niechirurgiczna technika terapeutyczna, która polega na aplikacji dwutlenku węgla do zmienionej chorobowo tkanki podskórnej.
CO₂ jest wstrzykiwane w sposób kontrolowany w skórę poprzez mikroigły, które mogą być podskórne lub śródskórne.
Do zastosowania tego zabiegu niezbędne jest posiadanie zbiornika z dwutlenkiem węgla, który musi być podłączony do sterylnej rurki, która będzie odpowiedzialna za transport i filtrowanie gazu w celu zebrania znajdujących się w nim zanieczyszczeń.
Konieczne jest również posiadanie specjalnego sprzętu medycznego uznanego do karboksyterapii, który posiada regulator prędkości.
Dzięki temu lekarz może zwiększyć lub zmniejszyć przepływ gazu zgodnie z kryteriami medycznymi i wskazaniami oprogramowania aparatu. Następnie CO₂ jest wstrzykiwane do leczonego obszaru przez czas, który może wynosić od 15 do 20 minut.
Jeśli jednak nie znasz tej techniki, zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób CO₂ wstrzyknięte w skórę może ją poprawić.
Jak działa karboksyterapia?
Dwutlenek węgla powoduje samoczynne rozszerzenie naczyń krwionośnych w miejscu jego zastosowania, sprzyjając wymianie gazowej, poprawiając mikrokrążenie oraz zwiększając ilość i szybkość przepływu krwi.
Kiedy wstrzykuje się dwutlenek węgla w skórę, pobudza się czerwone krwinki do tego obszaru, tworząc wzrost krążenia.
Dzięki lepszemu przepływowi krwi nasz organizm może wykorzystać więcej O₂ (tlenu) do procesów metabolicznych, w tym spalania tłuszczu, naprawy elastyczności skóry, a w przypadku cieni pod oczami, zmiany ciemnego pigmentu na zdrowszy ton.
Jak się go wykonuje i na jakich obszarach ciała?
Procedura tego zabiegu może się różnić w zależności od obszaru, który ma być leczony, ale wytyczne prawie zawsze będą takie same.
Karboksyterapia będzie wykonywana przez pracownika służby zdrowia. Najpierw przeprowadzi rozmowę z pacjentem, wyjaśni dynamiczność, którą należy przestrzegać, by uniknąć lęku, oceni historię medyczną pacjenta i zbada go.
Po rozpoczęciu techniki należy wyregulować temperaturę na urządzeniu i uregulować ilość gazu przepływającego ze zbiornika CO₂ na skórę przez sterylną rurkę, zanim przejdzie on do organizmu.
Gaz jest następnie wstrzykiwany pod skórę przez mikroigły, dzięki czemu zabieg ten jest zasadniczo bezbolesny.
Niektórzy specjaliści przed wykonaniem mikroiniekcji w miejsca dotknięte chorobą stosują maści znieczulające, co dodatkowo zmniejsza dyskomfort, jaki może odczuwać pacjent.
Najczęstsze obszary, w których można zastosować karboksyterapię to:
- Twarz
- Powieki
- Szyja
- Żołądek
- Broń
- Nogi
- Pośladki
Korzyści płynące z karboksyterapii
Podskórne iniekcje dwutlenku węgla (CO₂) w celu poprawy dotlenienia i krążenia w skórze mają wiele korzyści, w zależności od obszaru, na którym są stosowane i problemu, który ma być leczony.
W przypadku dolnej powieki i cieni pomaga przywrócić zdrowszy, bardziej naturalny koloryt skóry i nadaje jej gładszą strukturę. Pomaga również w naprawie kolagenu i niszczeniu złogów tłuszczowych, dzięki czemu jest bardzo przydatny w leczeniu rozstępów i cellulitu.
Znajdziesz nawet kilka badań medycznych, w których karboksyterapia była stosowana w leczeniu zaburzeń erekcji, ostrego zapalenia stawów i łysienia. W przypadku łysienia zabieg ten powoduje poprawę w przypadkach spowodowanych problemami z krążeniem.
Ogólnie rzecz biorąc, korzyści płynące z karboksyterapii na skórze można podsumować w następujący sposób:
- Poprawia krążenie
- Wspomaga naprawę kolagenu
- Sprzyja niszczeniu złogów tłuszczowych, które powodują cellulit.
- Przywraca elastyczność skóry
- Zmniejsza drobne linie i zmarszczki
Skutki uboczne karboksyterapii
Karboksyterapia jest stosunkowo bezpieczną techniką terapeutyczną o minimalnych skutkach ubocznych, ponieważ dwutlenek węgla jest dobrze tolerowany przez pacjentów i powszechnie stosowany w medycynie, zwłaszcza w chirurgii podczas zabiegów laparoskopowych.
Zalecamy używanie sprzętu, który jest bezpieczny i zatwierdzony medycznie, aby uniknąć powikłań.
Niektóre z objawów, które mogą wystąpić po leczeniu to:
- Siniakilub zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, głównie na rękach i nogach. Te znikają po około tygodniu.
- Pacjenci poddawani karboksyterapii nie powinni zanurzać się w wodzie przez pierwsze 24 godziny po terapii. Dotyczy to również pływania lub korzystania z wanny.
Jeśli oprócz karboksyterapii pacjenci otrzymają terapie dietetyczne, wprowadzą zmiany w stylu życia i zaangażują się w powtarzalne ćwiczenia, poprawią nie tylko witalność swojej skóry, ale także ogólny stan zdrowia i samopoczucie.
Powiązane artykuły:
Estetyczne spa lub kabina: wszystko, co musisz wiedzieć 2.
2. wszystko o nawilżaniu twarzy
Otwarcie salonu fryzjerskiego - wyposażenie i urządzenia niezbędne do rozpoczęcia działalności
VOtwarcie własnego salonu fryzjerskiego to wielkie wyzwanie, ale także szansa na realizację pasji i rozwój zawodowy. Jednym z kluczowych kroków w procesie otwierania salonu jest odpowiednie wyposażenie i zakup niezbędnych urządzeń. W niniejszym artykule omówimy, co konkretnie musisz kupić...
V Strona główna Blog AgendaPro 5 najlepszych praktyk, które usprawnią ... Salony kosmetyczne to wyjątkowe biznesy, ponieważ pozwalają na interakcję z publicznością w bardziej intymny sposób niż wiele innych...
V Strona główna Blog AgendaPro Uatrakcyjnij swoją działalność dzięki ... W tak konkurencyjnej dziedzinie, jaką jest związana z integralną estetyką, urodą i zabiegami jej poświęconymi, wyróżnienie się...