26 sierpnia 2016 Udostępnij

Umeblowanie i wyposażenie salonu fryzjerskiego

Wyposażenie salony fryzjerskiego spędza sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy, który planuje otworzenie takiego salonu.

Obecnie na rynku działa całe mnóstwo firm, które zajmują się produkcją wyposażenia salonów fryzjerskich. W efekcie bardzo trudno jest znaleźć produkty dobrej jakości, które będą warte nie tylko uwagi, ale również swojej ceny. Na szczęście nie brakuje także firm, które w swojej ofercie mają kompleksowe wyposażenie salonu fryzjerskiego. Można w nich zakupić meble oraz najdrobniejsze przedmioty niezbędne podczas codziennej pracy.

Meble wizytówką naszego salonu

Wybierając meble do salonu fryzjerskiego – w tym również profesjonalne meble fryzjerskie – należy brać pod uwagę przede wszystkim wygodę nie tylko klientów, ale również pracowników. Wygląd powinien być czymś, co znajduje się na drugim miejscu. Oczywiście ładne, estetyczne meble z pewnością zrobią wrażenie na kliencie i sprawią, że salon będzie wydawał się być miejscem przytulnym bądź nowoczesnym. Na nic jednak zda się nawet najlepsze wrażenie, jeżeli siedzenie na fotelu skończy się dla klienta bólem karku. Nigdy nie należy kupować przypadkowych mebli. Nawet zwykły stolik oraz lustro okażą się nieprzydatne, jeżeli nie wyprodukowano ich z myślą właśnie o salonie fryzjerskim. Niewątpliwym plusem profesjonalnych mebli fryzjerskich jest to, że powstały z myślą o potrzebach salonu fryzjerskiego.

Cechuje je więc wytrzymałość na uszkodzenia oraz działanie wilgoci, wielka mobilność, co sprawia, że ich przemieszczanie po salonie nie stanowi problemu, mnóstwo szuflad, szafek, półek oraz pojemników, w których bez trudu można zmieścić wszystkie narzędzia potrzebne fryzjerowi w miejscu pracy.

Wśród mebli fryzjerskich, które zalicza się do wyposażenia salonu fryzjerskiego, znajdują się: Hokery Konsole Recepcje i witryny Myjnie fryzjerskie Podnóżki, pomocniki, wózki Poczekalnie, sofy. Część z nich po prostu trzeba umieścić w salonie fryzjerskim. Jedynie niektóre z nich mają charakter opcjonalny. Same meble nie umożliwią jednak jeszcze funkcjonowania salonu fryzjerskiego. Niezbędne są określone narzędzia oraz środki kosmetyczne. Potrzebne są suszarki, lokówki, termoloki, maszynki do strzyżenia, prostownice do włosów.

Jest to podstawowy sprzęt fryzjerski, który w salonie wykorzystywany jest na co dzień. Do tego dochodzi sprzęt, który umożliwia wykonanie profesjonalnych zabiegów.

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl