26 sierpnia 2016 Udostępnij

Niezbędne meble fryzjerskie do poczekalni i przechowalni salonu fryzjerskiego

Te element, które powinny się znaleźć w naszym salonie to wiele różnych przedmiotów, na które trzeba zwracać uwagę. Postaramy się więc na ten temat tutaj coś więcej powiedzieć.

Potrzebne meble fryzjerskie:

- Lada recepcyjna

- Sofa

- Stoliczek kawowy

- Ekspozytor kosmetyków (kosmetyki do kupienia przez klientów)

- Wieszak na ubrania lub szafa

Poczekalnia musi być takim miejscem, który będzie dzielił salon na dwie części, z tą właściwą. By nie dezorientować klientów taki podział będzie bardzo ważny. Najważniejsza będzie tutaj między innymi sofa oraz niewielki stolik, na którym będzie można postawić kawę albo też gazety. Pamiętać trzeba również o szafie czy wieszaku na ubraniach.

Ekspozytor lub półka to fajny pomysł dla fryzjerów, którzy prowadzą sprzedaż kosmetyków. Klient będzie mógł się oczywiście zapoznać tam z ofertą. W poczekalni musi pojawić się również recepcja. Ten element może zapominany, ale jednak bardzo ważny i musi być brany pod uwagę. Pamiętać trzeba o tym, że to wszystko pełni wizytówkę salonu podnosząc jego prestiż. Można mówić również o ukłonie w stronę klienta, który ma również dzięki temu miejsce, gdzie będzie mógł się wszystkiego dowiedzieć.

Recepcje różnić się będą wyglądem, wielkością i dlatego będzie można je także odpowiednio dopasować do pomieszczeń.

Poczekalnia powinna dobrze oddzielać się od części właściwej salonu, by nie dezorientować klienta. Najważniejsza będzie tu sofa oraz niewielki stoliczek, na którym można położyć np. gazety lub postawić kawę.

Pamiętaj też o szafie lub wieszaku na ubrania - przydadzą się zwłaszcza deszczową porą.

Ekspozytor lub półka to fajny pomysł dla tych fryzjerów, którzy prowadzą sprzedaż kosmetyków - klient w poczekalni będzie mógł zaznajomić się z Twoją ofertą.

Potrzebne meble fryzjerskie:

- Labor fryzjerski

- Zlew

- Kosz na bieliznę

Zaraz przy strefie myjni należy przygotować miejsce do przechowywania produktów. Będzie także potrzebne miejsce na labor ze zlewem i specjalny koszt na bieliznę. W szafce z wygodnym dostępem w pojemnej półce schować można wszystkie akcesoria oraz produkty, na dużym blacie będzie można również przygotować sobie kosmetyki do zabiegów.

Oliwia

Redakcja schroniska.org.pl