18 lipca 2022 Udostępnij

Oprogramowanie dla centrów medycznych: proste i efektywne zarządzanie

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Health
 3. Oprogramowanie dla centrów medycznych: ...

W opiece zdrowotnej najważniejsi są bez wątpienia pacjenci, nie ma nic innego, na czym centrum medyczne powinno się skupić bardziej niż na dobrym samopoczuciu każdego z nich. Jednak istnieje wiele zadań, które mogą działać na niekorzyść tej ważnej misji. Wśród nich znajdują się: administrowanie placówką, organizacja danych pacjentów oraz zarządzanie zasobami. Zadania te zabierają czas i pieniądze z bardziej produktywnych działań i sektorów kliniki.

Są to jednak ważne zadania, a ich zaniedbanie może doprowadzić do wielu problemów w Twojej placówce medycznej, wśród których do najgroźniejszych należą:
 • Dyskomfort pacjentów związany z długim czasem oczekiwania.
 • Utrata historii klinicznej pacjenta.
 • Brak wyliczenia przepływów pieniężnych.
 • Utrata lub marnotrawienie zasobów.
 • Częsta utrata pacjentów.

Wszystkie te problemy mogą być rozwiązane dzięki oprogramowaniu do zarządzania centrum medycznym. Narzędzie komputerowe, które upraszcza pracę i powoduje wzrost wydajności. Jeśli chcesz zakontraktować tego typu oprogramowanie musisz płacić miesięczny abonament, który daje ci dostęp do różnych funkcjonalności, ta metodologia biznesowa nazywa się SaaS.

Głównymi zaletami SaaS są: regularne aktualizacje i stałe, bezpłatne wsparcie. Inne zalety, które dostrzeżesz po wdrożeniu tego rozwiązania:

 • Zwiększanie listy pacjentów.
 • Zwiększenie swoich rocznych przychodów.
 • Zmniejszenie czasu poświęcanego na zadania administracyjne.
 • Wzrost wydajności specjalistów pracujących w Twoim centrum medycznym.
 • Poprawa informacji zwrotnej od pacjentów.
 • Organizacja harmonogramu konsultacji każdego specjalisty.
 • Dokumentacja medyczna dostępna z każdego miejsca.

Jest jeszcze wiele innych zalet implikowanych przez korzystanie z oprogramowania, w poniższym artykule będziesz mógł sprawdzić, jakie jeszcze korzyści może Ci ono przynieść: Agenda medyczna online.

Cechy oprogramowania zarządzającego

 • Dokumentacja medyczna online

Gdy prowadzisz dokumentację pacjentów na papierze lub w plikach Worda czy Excela, istnieje duże prawdopodobieństwo, że część z nich zostanie utracona. Formaty te są narażone na kradzież lub klęski żywiołowe. Z drugiej strony, wdrażając wykres online masz wszystkie dane zarchiwizowane na bezpiecznych serwerach, dostępne z każdego miejsca i o każdej porze. Będziesz mógł dostosować plik do żądania danych, które są istotne dla każdego zapytania. Jeśli chcesz poznać więcej funkcji, możesz sprawdzić ten wpis na blogu: Kartoteka medyczna online dla Twojego centrum medycznego.

 • Planowanie wizyt lekarskich online

Planowanie wizyty lekarskiej przez telefon lub osobiście może być żmudne lub uciążliwe dla pacjentów. Natomiast jeśli oferujesz sposób rezerwacji, w którym nie ma potrzeby rozmawiania z sekretarką lub udawania się do gabinetu lekarskiego, tworzysz doświadczenie, które zapewnia prywatność (cecha o ogromnej wartości dla pacjentów). Dodatkowo będziesz miał automatycznie zorganizowaną agendę swojego centrum medycznego, znając każdą konsultację i wykonany zabieg. Więcej informacji można znaleźć na stronie jak oprogramowanie do konsultacji medycznych z agendą online jest wartością dodaną dla Twojego biznesu.

 • Raporty zarządcze dla centrów medycznych

Dzięki raportom będziesz mógł zobaczyć, ile pieniędzy wpływa do Twojego centrum medycznego i jakie są najbardziej pożądane specjalizacje. Będziesz miał również raporty z liczbą godzin konsultacji każdego lekarza i najbardziej pożądanymi godzinami. Na podstawie wszystkich tych informacji będziesz mógł podejmować strategiczne decyzje optymalizujące zarządzanie ośrodkiem.

 • Kontrola zapasów

W zależności od specjalizacji Twojego centrum medycznego, ilość produktów, które masz w ruchu będzie różna. Centra medyczne, które mają dużą rotację zapasów, muszą zainwestować dużo czasu i pieniędzy w zarządzanie zapasami.

Dzięki programowi do zarządzania inwentaryzacją możesz zautomatyzować ruch produktów w magazynie, aktualizować go i konsultować w każdej chwili. Będziesz mógł zapobiec marnotrawieniu materiałów i uniknąć braków w zapasach.

 • Kontrola środków pieniężnych

Imponującą zaletą oprogramowania do zarządzania jest możliwość poznania w czasie rzeczywistym, ile przychodów wygenerowało Twoje centrum medyczne, będziesz miał automatyczny rejestr ruchów gotówkowych, który pozwoli Ci analizować, co dzieje się z płatnościami.

 • Email marketing

Narzędzie do e-mail marketingu jest idealne, aby pozostać w kontakcie ze swoimi pacjentami, będziesz mógł wysyłać porady dotyczące utrzymania zdrowego stylu życia i zachęcać do regularnych badań kontrolnych zgodnie z ich patologią.

 • Komisje

Jeśli w swojej przychodni współpracujesz z kilkoma lekarzami, możesz rozdzielić wynagrodzenie za konsultacje i zabiegi wykonane przez każdego z nich. Dzięki temu nie musisz wykonywać żadnych obliczeń ani wypełniać miesięcznego zestawienia na koniec miesiąca. Będziesz mógł dokonywać płatności natychmiast, oszczędzając czas i dbając o zadowolenie swoich pracowników.

Wniosek

Oprogramowanie do zarządzania poprawi doświadczenie pacjenta podczas rezerwacji w Twoim centrum medycznym. Pozwoli Ci to również na uproszczenie wszystkich zadań i zwiększenie przychodów. Jeśli chcieliby Państwo zobaczyć demo z przewodnikiem, jak to działa, mogą Państwo kliknąć na poniższy link, a my skontaktujemy się z Państwem: Chcę demo.

Ewelina

Redakcja schroniska.org.pl