26 sierpnia 2016 Udostępnij

Meble fryzjerskie – jeśli nie gładkie, to jakie?

Zdecydowana większość foteli oraz myjni do zakładów fryzjerskich posiada obecnie skaj gładki. Klasyka w tym zakresie jest jednak poniekąd obecnie wypierana przez różne śmiałe rozwiązania. Pojawiają się również skaje, które są tłoczone.

Odpowiednie meble do zakładu fryzjerskiego mogą mieć duże znaczenie, ponieważ podniosą estetykę wnętrza oraz sprawią, że będzie ono praktyczniejsze. Kupując meble do salonu większość osób kieruje się oczekiwaną kolorystyką i bryłą. Okazuje się, że obecnie coraz więcej klientów myśli o tym, by kontaktować się bezpośrednio ze sklepami i wybierać sobie konkretne formy na prywatne życzenia. Wchodzi w grę między innymi zróżnicowana faktura skaju, która ma coraz większe znaczenie. Nie ma się więc co dziwić, że praktycznie każdy producent obecnie stara się takie rozwiązania do swojej oferty wprowadzać. Polscy producenci zdecydowali się wprowadzić do oferty tłoczone skaje.

Firma Ayala prezentuje tutaj rozwiązania tego typu w ramach skaj włoskich. Według nas skaje tłoczone są od polskich producentów, charakteryzują się dobrą jakością oraz będą grubsze od skajów standardowych. Jakość ich wykonania nie będzie pozostawiać uwag nawet wymagającym użytkownikom. Nie każdy klient może jednak czekać kilka tygodni na odbiór swoich wymarzonych mebli. Klienci, którzy są mniej cierpliwi mogą otrzymać fotele i myjnie ze skaju, który będzie tłoczony tak jak skóra krokodyla. Takie produkty najczęściej już są dostępne od ręki i producenci wprowadzają je do oferty.

Jakim salonom polecamy takie meble przede wszystkim?

Będą się one sprawdzać w takich miejscach, gdzie meble mają grać najważniejszą rolę. Świetnie skomponują się z prostym wystrojem, który będzie się składał z jasnych barw. Meble takie są bardzo ważne w małych salonach, gdzie nie zawsze będzie można poszczególne elementy skutecznie połączyć. Salon o niewielkiej przestrzeni, w którym zmieści się jedynie podstawowy sprzęt będzie mógł zostać przygotowany właśnie w momencie, gdy będzie się wykorzystywać meble o takim skaju.

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl