20 sierpnia 2022 Udostępnij

Kroki, które należy wykonać, aby otworzyć praktykę medyczną w Chile

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Health
  3. Kroki, które należy wykonać, aby otworzyć praktykę ...

Kiedy mówimy o przychodni lekarskiej lub ośrodku zdrowia, szybko odnosimy się do fizycznego miejsca, lokalu, budynku lub zakładu, w którym świadczone są usługi opieki medycznej, które mogą być dwojakiego rodzaju; opieka podstawowa lub konsultacje oraz nagłe przypadki. Te zakłady opieki zdrowotnej można również zróżnicować ze względu na rodzaj finansowania, jakie otrzymują na swoje funkcjonowanie - publiczne lub prywatne.

Teraz, jeśli planujesz w najbliższym czasie otworzyć własny lub prywatnie finansowany ośrodek zdrowia, poniższe zalecenia mogą być dla Ciebie bardzo pomocne.

1) W jakiej specjalności będzie się specjalizować Państwa centrum medyczne?

To pierwszy krok, bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nie jest obowiązkowe, aby Twoja placówka medyczna była poświęcona wyłącznie specjalności, którą studiowałeś. Tak naprawdę masz dwie opcje, albo możesz mieć ośrodek z kilkoma specjalistami, którzy zajmują się tą samą gałęzią medycyny (z marketingowego punktu widzenia może to być zaletą), albo możesz mieć różne specjalizacje i współpracować z kilkoma lekarzami, aby mieć kompleksowe centrum medyczne.

Oto kilka przykładów lub pomysłów na ośrodki zdrowia:

  • Praktyki lekarskie poświęcone jednej specjalności
  • Ośrodki psychologiczne
  • Ośrodki żywieniowe
  • Ośrodki medycyny alternatywnej
  • Ośrodki rehabilitacji lub fizjoterapii

Między innymi...

2. Strategia biznesowa

Jest to podstawowa część biznesu, tutaj musisz ocenić, jaki jest potencjalny rynek dla Twojego centrum medycznego (jako fakt ogólny, w Chile istnieje deficyt lekarzy specjalistów). Odnosi się to do: czy jest wystarczająco dużo pacjentów, aby twoje centrum medyczne było rentowne? Między innymi powinieneś ocenić lokalizację, jakie meble będą Ci potrzebne, z jakiego sprzętu będziesz korzystać, jakie pozwolenia musisz uzyskać i jaki personel będzie z Tobą współpracował (wynagrodzenia, prowizje itp.). Wszystkie te zmienne powinny być brane pod uwagę i powinny być określone w biznesplanie.

Z biznesplanem będziesz mógł pójść do banku z prośbą o pożyczkę, poszukać partnerów do swojego przedsięwzięcia lub poszukać inwestorów dla swojego projektu. Będzie on stanowił trzon Twojego biznesu.

Biznesplan powinien zawierać następujące opracowania:

  • Badanie rynku (czy usługi, które chcesz oferować, mają odbiorców, którzy są gotowi je przyjąć).
  • Analiza konkurencji (bezpośredniej i pośredniej).
  • Struktura cenowa (będziesz musiał wziąć pod uwagę lokalizację, popyt i reputację lekarzy, aby obliczyć cenę, którą ludzie są skłonni zapłacić).
  • Strategia marketingowa (musisz odpowiedzieć na pytania: jak będziesz pozyskiwał pacjentów, jaki jest koszt pozyskania pacjenta i jaki budżet planujesz przeznaczyć).
  • Analiza finansowa (Projekcja bilansu i studium zysków i strat)
  • Plan awaryjny (ustanowienie protokołu zapobiegawczego dotyczącego sposobu postępowania w przypadku wystąpienia jakichkolwiek sytuacji awaryjnych).

3. co będzie potrzebne do ośrodka zdrowia?

Oczywiste jest, że zależy to konkretnie od rodzaju ośrodka lub specjalności, której zamierzasz poświęcić swoją praktykę, jednak istnieją 4 aspekty wspólne dla każdego ośrodka medycznego, które są niewątpliwie najistotniejsze: lokal, wyposażenie, meble i personel.

  • Lokal: Powinieneś wybrać lokal, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić główne obszary swojej praktyki, takie jak biuro, poczekalnia, obszar konsultacji i wszelkie inne miejsca, które chcesz włączyć. Powinien być łatwo dostępny dla pacjentów i jeśli to możliwe w miejscu, gdzie jest stały przepływ ludzi.
  • Sprzęt: idzie to w parze ze specjalizacjami, które istnieją w Twoim centrum medycznym. Znaczenie sprzętu polega na zdolności, jaką będziesz miał do leczenia lub wykrywania niektórych chorób i wykonywania niektórych badań. To, oprócz generowania większych dochodów, doda dodatkowy przepływ pacjentów dla twojego centrum.
  • Meble: odnosi się to do wszystkich mebli, które pomogą Ci prowadzić praktykę, wśród nich niektóre z mebli, których będziesz potrzebował to: nosze, krzesła do poczekalni, biurka, ewentualnie szafa na dokumenty i półki w zależności od Twojej specjalizacji.
  • Personel: Należy pamiętać, że im więcej specjalistów zatrudniasz w swoim centrum medycznym, tym więcej pacjentów możesz przyjąć, a co za tym idzie, tym większy będziesz miał dochód. Jednocześnie powinieneś upewnić się, że wszyscy specjaliści są kompetentni i stosują najlepsze praktyki, to wpłynie na reputację, która powstanie wokół Twojego centrum medycznego. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę pracowników obsługi technicznej i administracyjnej (zazwyczaj recepcjonista lub asystent).

Może warto zajrzeć do tego artykułu:

Jak otworzyć gabinet lekarski i błyskawicznie zdobyć pacjentów?

4. Procedury biurokratyczne, których należy przestrzegać, aby otworzyć ośrodek zdrowia

Będąc nieco bardziej konkretnym, są to kroki, które należy podjąć dla każdej firmy lub biznesu, który chcesz rozpocząć:

  • Rejestracja firmy: pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że musisz wybrać rodzaj firmy, istnieją różne opcje, jednym z najczęściej używanych jest spółka przez akcje (Spa), w ten sam sposób polecam uzyskać poradę od prawnika, aby przeprowadzić tę procedurę. Dokument ten musi określać podział spółki pomiędzy wspólników, zainwestowany kapitał oraz podział zysków. W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, dokument ten zostanie wykorzystany. Musi być ona potwierdzona notarialnie i zarejestrowana.
  • Rejestr handlowy: To kolejny krok, rejestrujesz spółkę w rejestrze handlowym. Weryfikuje to istnienie firmy w ramach aktu publicznego w ewidencji gruntów.
  • Rozpoczęcie działań przed wewnętrzną służbą podatkową: jest to oświadczenie pod przysięgą, w którym firma potwierdza rozpoczęcie działań, które wygenerują pobór podatku.

To są pierwsze 3 kroki do otwarcia każdej firmy, teraz skupmy się nieco bardziej na tym, co dotyczy stricte centrum medycznego.

4.1 Szczególne formalności związane z otwarciem centrum medycznego

Po wykonaniu opisanych powyżej kroków, wyjaśnimy nieco szerzej, jakie dodatkowe kroki należy podjąć, aby uruchomić centrum medyczne lub praktykę: są to wniosek o patent miejski oraz pozwolenie na prowadzenie działalności w zakresie ochrony zdrowia.

  • Zgłoszeniepatentu miejskiego: Jest to w zasadzie powiadomienie odpowiedniej gminy o istnieniu Twojej firmy, zwykle możesz znaleźć ich formularze na ich stronach internetowych, a wraz z nimi listę niezbędnych wymagań.
  • Wniosek o zezwolenie sanitarne: Jest to procedura przed Ministerstwem Zdrowia, a konkretnie SEREMI (Regionalny Sekretarz Ministerialny ds. Zdrowia), gdzie zostanie zweryfikowane, czy wszystkie obiekty centrum medycznego spełniają wcześniej ustalone normy dotyczące jego funkcjonalności. Istnieje wiele cech, które będą się różnić w zależności od specjalności i świadczonych usług, ale szczegóły można zobaczyć w poniższym dokumencie:
  • Autoryzacja zdrowotna: Po spełnieniu wymogów i dokonaniu wszystkich rejestracji możesz zacząć skupiać się na najważniejszym - swoich pacjentach.

Wszelkie pytania, zapraszamy do zadawania ich w komentarzach lub na naszych portalach społecznościowych.

Powiązane artykuły:

1) Jak przeprowadzić wywiad lekarski?

2. wszystko o receptach.

3) Marketing dla centrów medycznych.

Ewelina

Redakcja schroniska.org.pl