9 września 2022 Udostępnij

Muzyka w poczekalni: tworzy spokojną i relaksującą atmosferę

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Muzyka do poczekalni: Stwórz ...

Wszyscy byliśmy w poczekalni i wiemy jak ważne są elementy, które sprawiają, że czekanie jest przyjemnym czasem. Jako menedżerowie lub właściciele firm, które posiadają poczekalnię w swojej działalności, możemy zrobić wiele rzeczy: od kwiatów w recepcji do muzyki w poczekalni, aby dać naszym klientom przyjemne uczucie relaksu.

W każdym przypadku, aby stworzyć harmonijną atmosferę w lokalu, musimy wziąć pod uwagę osoby, które nas odwiedzają, ich cel i wreszcie nastrój, z jakim przybywają do miejsca. Na przykład, jeśli jest to gabinet lekarski, klienci prawdopodobnie przyjdą nieco zdenerwowani na badania, ale jeśli masz sklep odzieżowy, nastrój twoich klientów będzie prawdopodobnie nieco bardziej dynamiczny i energiczny.

Chociaż istnieje mnóstwo gatunków muzycznych i platform, na których można je usłyszeć, istnieją pewne aspekty, które należy rozważyć, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki w poczekalni. Tu jest więcej na ten temat

Jakiej muzyki powinienem unikać w poczekalni?

Zaleca się puszczanie muzyki, która może spodobać się każdemu, kto wejdzie do lokalu, dlatego istnieje szereg gatunków muzycznych, których najlepiej unikać:

  • Muzyka z wyraźnymi tekstami: Jeśli w lokalu mogą przebywać osoby niepełnoletnie, najlepiej unikać piosenek z wyraźnymitekstami. Tego typu muzyka może zrazić klientów i zachęcić ich do tego, by nie wracali do lokalu.

  • Muzyka,która brzmi brutalnie lub agresywnie: Ten rodzaj muzyki może sprawić, że goście poczują się niekomfortowo; posiadanie muzyki z gwałtownymi rytmami może zmienić nastrój poczekalni i zdenerwować klientów. Staraj się tego unikać. Generalnie ten typ muzyki jest wykorzystywany w placówkach innych niż gabinety lekarskie, gabinety kosmetyczne, fryzjerskie i inne.

  • Unikaj włączonego radia lub telewizji: w ten sposób możesz mieć pewność, że możesz kontrolować muzykę przez cały czas i uniknąć włączania programów politycznych lub religijnych, które mogą sprawić, że klienci poczują się niekomfortowo.

Oprócz tego zawsze należy wziąć pod uwagę głośność, z jaką mamy włączoną muzykę i upewnić się, że narzędzie, którego używamy, brzmi poprawnie . Istotna jest również dobra jakość dźwięku: choć nie trzeba inwestować w najnowszy sprzęt na rynku, istotne jest, aby można było uzyskać dźwięk wolny od zakłóceń i dobrze zharmonizowany pod względem średnich i niskich tonów.

Jak mogę odtwarzać muzykę w poczekalni?

Istnieje wiele metod, które możesz wykorzystać, od bardziej tradycyjnych po bardziej nowoczesne platformy, aby wybrać idealną muzykę do swojej poczekalni.

W każdym razie najprostszym i chyba najbardziej znanym sposobem jest wykorzystanie płyt z muzyką ambientową lub nastrojową i odtwarzanie ich poprzez wykorzystanie jakiegoś sprzętu nagłaśniającego. Zaletą tej alternatywy jest brak zależności od połączenia sprzętu z internetem, jednak ilość dostępnych utworów będzie bardziej ograniczona.

Jest jedna opcja, która będzie zależała od wyposażenia dostępnego w Twojej poczekalni. Niektórzy operatorzy telewizyjni mają włączone wyspecjalizowane kanały muzyczne; w tym przypadku istnieje szeroki wybór kanałów od muzyki miejskiej, popu po klasyczną i ambient. Choć nie będziesz miał kontroli nad muzyką, będziesz mógł zadbać o to, by pasowała do nastroju wybranego przez Ciebie kanału.

Istnieje również bardziej nowoczesna alternatywa, jaką jest korzystanie z cyfrowych platform muzycznych. Są to między innymi Spotify, Apple Music, Youtube Premium. Są one zazwyczaj płatne, ale będziesz miał nieskończoną liczbę utworów, z których możesz wybierać, tworzyć listy odtwarzania, a nawet znaleźć istniejące wcześniej listy odtwarzania, które pasują do nastroju, którego szukasz w swoim miejscu. Chociaż powinieneś upewnić się, że masz połączenie internetowe, aby móc odtwarzać muzykę, możesz również wziąć utwory wymienione na tych platformach i pobrać je osobno.

Playlisty, które możesz wykorzystać w swojej poczekalni

Jeśli jesteś zainteresowany niektórymi playlistami muzycznymi, które możesz odtwarzać w swojej poczekalni, oto kilka zaleceń z różnych platform.

  • Nastrojowa muzyka z poczekalni (Spotify) https://open.spotify.com/album/5xZLdgRQ4ZOhNChlkqVdBg

  • Relaksująca muzyka fortepianowa (Youtube) https://www.youtube.com/watch?v=hlWiI4xVXKY

  • Muzyka Lofi do nauki (Youtube ) https://www.youtube.com/watch?v=5qap5aO4i9A

  • Relaksująca muzyka otoczenia (Youtube) https://www.youtube.com/watch?v=9uX6uM696gw

Doświadczenie wizyty w danym miejscu zaczyna się od momentu wejścia, pierwszego powitania i pierwszego wrażenia. Dlatego szczegóły są kluczem do stworzenia harmonijnego doświadczenia. Muzyka w Twojej poczekalni stworzy atmosferę, której oczekuje Twój klient, nada ton, a może nawet zmieni nastrój w zależności od tego, jak muzyka wpłynie na jego samopoczucie.

Powiązane artykuły:

1) Protokół obsługi klienta

2. Pytania do badania satysfakcji

3. Przykłady skarg i zażaleń klientów

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl