1 stycznia 2022 Udostępnij

Zwiększone wsparcie finansowe dla freelancerów od lokalnych rad / władz w Anglii

Najnowsze informacje z Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS) będą wspierać mobilnych i freelancerów oraz fryzjerów w naszym sektorze, donosi Rada Fryzjerów i Barberów.

Władze lokalne są zachęcane do wspierania przedsiębiorstw ze wszystkich sektorów, które mogły zostać poważnie dotknięte ograniczeniami, ale nie kwalifikują się do programu Restart Grant. Może to obejmować, ale nie jest ograniczone do podróży grupowych i touroperatorów, innych firm turystycznych (w tym B&B i dostawców branży eventowej), hurtowników, szkół języka angielskiego, browarów, freelancerów i firm mobilnych (w tym firm cateringowych, eventowych, fryzjerskich, kosmetycznych i ślubnych), dostawców usług opieki kompleksowej i innych firm, które mogły nie otrzymać innych dotacji.

Lista ta nie jest wyczerpująca, a władze lokalne powinny nadal przyznawać dotacje według własnego uznania, w oparciu o lokalne potrzeby gospodarcze.

Pomoże to w szczególności firmom mobilnym i samozatrudnionym, które nie są płatnikami podatku i dlatego nie kwalifikują się do dotacji Restart Grants. ARG (Additional Restriction Grants) nadal pozostaje w gestii władz lokalnych, ale to powinno pomóc im skupić się na przedsiębiorstwach, które obecnie nie są objęte innymi dotacjami. Z niecierpliwością czekamy, aby zobaczyć, jak to pomoże wspierać freelancerów i mobilnych fryzjerów w naszej branży.

Wskazówki dotyczące Restart Grants można znaleźć tutaj, a ARG tutaj.

Czytaj dalej

Hair and Barber Council współpracuje z Salon Owners United

Bilety na BARBERFEST są już w sprzedaży

Dlaczego muzyka jest tak ważna dla doświadczenia klienta

Justyna

Redakcja schroniska.org.pl