13 stycznia 2021 Udostępnij

Dlaczego boję się obcinać włosy?

Mamy tak wielu gości, którzy przychodzą do nas z ogromną fobią przychodzenia do fryzjerów. Dla tych, którzy kochają wizyty, myślą "jak można się bać fryzjerów", ale dla nas w naszym Sevenoaks Hairsalon, całkowicie rozumiemy. Strach przed fryzjerami, czyli Weaslafobia, jak to się oficjalnie nazywa, jest bardziej powszechny niż myślisz. W naszych salonach fryzjerskich w Sevenoaks i w innych salonach kaplicy ciężko pracujemy, aby uczynić je wygodnym i zapraszającym miejscem dla wszystkich, zarówno dla zespołu, jak i dla klientów.

Dlaczego ludzie boją się fryzjerów?

Wkładasz swój wizerunek i pewność siebie w czyjeś ręce. A jeśli nie rozumieją tego, co mówisz? Co, jeśli uważają, że twoje pomysły są głupie i niemożliwe. Jeśli nie "klikniesz" z fryzjerem, nie zauważaj go. To takie proste.

Z tego powodu przeprowadzamy konsultacje. Zdarzają się sytuacje, w których Twój pomysł na włosy nie sprawdzi się (na przykład, jeśli farbujesz włosy na czarno od 10 lat i chcesz być blondynką, nie będzie to łatwe), ale to do stylisty należy szczegółowe wyjaśnienie Ci tego faktu.

Po drugie, sytuacja w salonie może być zastraszająca. Wszystkie te zwierciadła, głośna muzyka i styliści błąkają się dookoła, piekąc się między swoimi klientami. Możesz poczuć się jak nastoletni chodak w ich czasach. Pamiętaj, że to jest twój czas w salonie i wykorzystaj go jak najlepiej. Ładujemy się w czasie, a to zapewnia, że jesteś z tym samym stylistą od początku do końca.

Jak mam pokonać?

Pamiętaj, że fryzjerzy rozumieją. Nie spieszcie się i wytłumaczcie swoje problemy. Poproś swojego stylistę, aby całkowicie wyjaśnił, co będzie robił i jakie są oczekiwane rezultaty. Nie stawiaj zdrowia włosów ponad swoim strachem. Znajdziesz odpowiedni dla siebie.

Ewelina

Redakcja schroniska.org.pl